| Andreea_Maria_1993 a întrebat:

Am o mare problemă, aşa că mă voi lungi cu povestea. Specific că urmează să merg săptămâna viitoare la medic, însă sunt cam neliniştită şi am nevoie de păreri.
Pe 8 iulie mi-am început viața sexuală, iar la un interval de 10-14 zile am avut câteva zile la rând sângerări uşoare, fiind în afara menstruației. Am fost la medic şi m-a consultat cam superficial (zic eu) şi a zis că e normal având în vedere că am început recent viața sexuală.
De atunci mestruațiile au devenit neregulate, penultima fiind la 26 zile, iar ultima la 29.
De 4 zile iar am acele sângerări uşoare, maronii, aseară m-a durut ovarul foarte tare, iarr acum, în a14a zi a ciclului menstrual am din nou sângerări, dar acum sunt roşii şi mai abundente (similare cu prima zi a menstruației).
Pe net scrie că e normal să aibă loc sângerări în perioada ovulației, dar totuşi?!
Ah, am uitat să menționez că toate contactele sexuale au fost protejate (prezervativ)

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

Sangerarile chiar si slabe cantitativ, dar care se produc pe perioada a mai multe zile ''De 4 zile iar am acele sângerări uşoare, maronii'' reprezinta o situatie ANORMALA si indica o afectiune, rana, chist, tumoare, etc. situata in vagin sau uter. Intr-o asemenea stare, situatie este absolut necesara consultatia ginecologica efectuata de un medic ginecolog specialist. Sanatate!