| anonim_4396 a întrebat:

Inainte de ovulatie si in timpul ovulatiei am usoare dureri la ovarul stang. Este normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Nu! Cand organismul iti semnalizeaza si cel mai mic disconfort e bine sa-l asculti, sa mergi la medic, sa-ti faci analize... De multe ori ne trezim ca e prea tarziu..., de aceea nu intamplator se zice ca este mai bine sa prevenim, decat sa tratam. Mergi la ginecolog! Poate sa nu fie nimic grav, dar e mai bine sa faci un control.

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca in rest totul e normal (ciclu regulat, durata sangerarii 3-6 zile, sindrom premenstrual nu oarte accentuat), atunci e normal.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da este normal nu in fiecare luna ovulam cu acelasi ovar ai o durere la fel ca la menstra