| xDudeee a întrebat:

Am o mare problema...Cred ca m-am indragostit de cel mai bun prieten al meu! Mereu ma gandesc la el, imi imaginez mereu cum ar fi sa fie cu mine, etc. El este foarte, foarte apropiat de mine.Ma ia in brate de cate ori ma vede, ma pupa pe obraz, imi face complimente.Chiar daca pare o prostie, am incercat sa il sarut! Are iubita...Si sunt comvinsa ca o iubeste, iar eu nu vreau sa imi pierd amicul pentru niste sentimente. Ce as putea sa fac pentru al uita? Dar cum sa ii dau semne ca il plac? Multumesc! Fundaa`!

Răspuns Câştigător
| ѕოiℓε01 a răspuns:

Nu stiu cred ca e foarte greu sa uiti o persoana din moment ce ti-a intrat in suflet. E destul de greu deoarece este ca un frate pentru tine si banuiesc ca va vedeti si vorbiti des, insa tu esti singura care poti lua o decizie. Tu trebuie sa alegi intre : ( a-i impartasii sentimentele si a avea o relatie cu el care se poate rupe la un moment dat) si ( sa il uiti si sa ai doar o relatie de amicitie care probabil nu se va rupe niciodata). Asa cum a spus si Anet este pacat sa pierzi un prieten foarte bun! Gandeste-te la lucrurile astea, pune-le intr-o balanta si ia decizia corecta care sa iti aduca beneficii! Succes! Sper ca te-am ajutat cu ceva!

3 răspunsuri:
| Anet a răspuns:

In primul rand tu nu stii ce vrei, o data zici ca vrei sa il uiti si o data ca vrei sa ii dai semne ca il placi.Clarifica-ti sentimentele si dupa poarta o discutie cu el daca vrei sa fi-ti mai mult decat prieteni si explica-i ceea ce simti pentru el.Eu iti zic insa sa incerci sa il uiti fiindca daca relatia merge prost vei pierde un prieten foarte bun si ar fi pacat happy

| OnnySky a răspuns:

Este cel mai bun prieten al tau...este si normal ca ai inceput sa il placi, el te vede ca o sora pentru el si orice s-ar intampla te va apara si te va iubi mereu, dar incearca totusi sa ii spui ca tu nu stiu simpti ceva mai multe pentru el ca vrei sa fiti mai mult decat cei mai buni prieteni :X:X sper sa ai succes :*:*:* pup

| IM5 a răspuns:

Pai,ar trebui sa-i spui ca il placi apoi, el iti va zice ce se intampla daca da sau nu ii place de tine tu intelegi daca nu te place nu ai de ce sa il placi si tu(mi s-a intamplat si mie) nu stiu incearca sa-ti placa de altcineva -care te merita