| FunnyMoment a întrebat:

Am o mare problema si imi cer scuze pentru categorie dar la B&F nu prea am primit raspunsuri. Mi-am cumparat acum o luna o geaca in genul celei din a doua imagine :http://www.diva-star.ro/2011/07/geci-toamna-iarna-2011-2 012.html doar ca pe un albastru inchis.Eu sunt destul de inalta si potrivita ca greutate dar mi se pare ca ma face sa arat ca un tanculet:))adica, cu umerii lati si picioarele slabe. Voi ce credeti? Ce as mai putea face pentru a diminua acest efect?

1 răspuns:
| DangerLove a răspuns:

Iti spun eu ce poti sa faci.

Daca tu spui ca ai picioare slabe cumpara-ti o pereche de blugi slim negri sau albstru deschis(chiar si albi daca tie iti plac). Perfecti ar fi blugii negrii.

Cred ca in cazul tau, daca geaca iti face umerii lati, ai putea sa iti cumperi o pereche de UGG Australia, de mai multe culori, si esarfe/fulare care sa fie aceiasi culoare cu UGG-urile.

In cazul in care iti cumperi blugi albi eu zic sa iti pui o esarfa alba la gat sau un fular si UGG-uri de aceiasi culoare cu geaca.

Alaturi de acestea poti pune si o pereche de manusi de culoarea blugilor, sau o culoare care sa se asorteze cu cea a gecii.

Daca nu iti plac UGG-urile poti sa iti pui o pereche de botine negre cu pantaloni de stofa, sau niste blugi mai pretentiosi(mai eleganti).

Cred ca in acelasi timp iti poti pune si bocancii pe care toate fetele ii poarta, pentru ca acestia vor echilibra umerii tai care iti par lati cu picioarele slabe.

P. S: Daca iti place sa te imbraci sport poti pune la geaca o pereche de UGG-uri in asorte cu o esarfa/ fular, sau bocanci care sa se mearga cu colare gecii, si blugi.