| ioana_8822 a întrebat:

Am o mare problema si mare nevoie de ajutor sad. In a doua zi dupa ce mi s-a terminat menstruatia am facut sex cu prietenul meu. Dupa cateva ore a inceput sa-mi curga din nou sange si imi curge cam in fiecare zi de o saptamana cate putinsad nu stiu ce sa fac imi e foarte frica sad!

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Trebuie sa te duci la ginecolog. Sangerarea dupa contact sexual este intotdeauna un semnal serios de alarma, semnifica cel mai adesea o rana pe col. Daca era un rest de menstruatie, ar mai fi durat o zi, poate maxim doua, dar nu o saptamana. Trebuie sa te vada ginecologul, sa stabileasca cauza sangerarii si sa exclude o cauza mai grava.

| curiousglimpse a răspuns:

Vaccinul de col uterin se face daca esti virgina

| dulcica_6275 a răspuns:

Mi sa intanplat si mie de mai multe ori. dar nu m-a tinut o saptamana doar vreo 2 sau 3 zile eu ma gandesc ca e ca un fel de prelungire a menstruatie.mai asteapta si eventual du-te la un control

| ioana_8822 explică:

Nu sangereaza foarte mult sunt doar cateva pete :-s

| ioana_8822 explică:

Mi.am facut si acel vaccin de col uterin acum cateva luni cand inca nu aveam aceasta problema