| AlEkSuTzA a întrebat:

am o mare problema si va rog din tot sufletul sa ma ajutati, problela mea suna in felul urmator:

Imi place la nebunie de un baiat cu 8 ani mai mare decat mine (eu am 16 iar eu 24) vb pe mess foarte des ma suna aproape zilnic (intr-o zi vb despre cum am vrea sa fie pers iubita si el mi-a zis ca ar vrea sa fie exact ca mine) de cel putin 4 ori m-a invitat in oras dar mereu sa ivit cate ceva si nu am putut sa ne intalnim "de si nu m-am intalnit cu el niciodata si am vb doar pe mess si la tele simt ceva pentru el " poate o sa vi se para stupid dar pentru mine nu e,

Eu am probleme cu ai mei nu ma prea lasa afara el stie lucrul asta si nu zici nimic de rau ne intelegem de minune "doar ca nu am ajuns inca sa fim impreuna"

Nu stiu de ce dar simt ca nu mai am rabdare imi doresc sa fiu cu el dar ma gandesc ca poate el nu simte acelasi lucru pentru mine, poate ca ma vede doar ca pe buna prietena si nimic mai mult...

Va rog spuneti-mi ce sa fac sa stiu daca si-ar dori sa fie cu mine si daca da cum sa fac sa fiu cu el cat mai repede "imi este teama ca se va combina cu alta"

Dau fundita pentru cel mai bun raspuns ...pls ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| Michidutsa a răspuns:

Cu siguranta nu esti singura in situatia asta kiss. Eu spun sa te intalnesti cu el, nu neaparat seara, poti sa le spui parintilor tai ca mergi pana la o prietena sau ceva. Dupa ce il vei vedea iti vei da seama daca este cel de care iti place si cu care vorbesti pe messenger si la telefon, daca ma intelegi ce spun. Uneori aparentele inseala din pacate. Intalneste-te cu el si spune-i ce ar vrea de la tine o simpla prietenie sau ceva mai mult. Sper ca te-am ajutat.

5 răspunsuri:
| cOnTexT a răspuns:

Sfatul meu ar fi sa iti gasesti unul mai de varsta ta... pentru ca la 24 de ani va interveni problema sa faceti sex sau dragostewinking! Iar daca esti vrigina va fi o problema majora care ne vei intreba tot pe noi laughing! Dar daca ti neaparat sa te intalnesti cu el eu zic sa ii dai totusi o sansa!

| Byankaa66 a răspuns:

La fel ca si AleIoana iti spun sa te intalnesti cu el, in urma cu 8 luni eram in situatia ta, vb cu el pe mess mai tot timpu, radeam, era super ok, iar intr-o zi m`a invitat la suc am acceptat desi imi era tare frica de ce vor spune ai mei cand vor afla ca am un prieten cu 8 ani mai mare ca mine, dar am riscat si nu imi pare rau, acum avem aproape 8 luni impreuna, ne iubim iar ai mei s`au mai obsinuit cu ideea, depinde foarte mult si de el, ce fel de om este daca stie sa vb cu cineva, daca stie sa se comporte frumos, si ai sa vezi ca daca la capitolele astea e ok totul va fi bine asa ca nu mai pierde vremea, iar cat despre sex daca e intelegator si te iubeste cu adevarat te va astepta cat e nevoie si nu te va insela! Bafta :*

| Jojo_2758 a răspuns:

Varsta nu conteaza, parerea mea. Dar mai intai intalnestete cu el ca dupa cum zice AleIoana, aparentele inseala.Si daca va potriviti ramaneti prieteni, ca daca te place iti va cere sa fiti impreuna.

| wYGD a răspuns:

Tu 16... el 24... difereanta de 8 ani zici happy

un exemplu:
eu 18. ea 10.

cum vine?

oh go on pentru ce-ti trebuie?
sa ajungi si tu la stirile de la ora 5, sa-ti cada tot cerul in cap si sa nu te mai impaci cu parintii tai pentru o lunga perioada? sunt 100% sigur ca daca s-ar intampla asta ceea ce intampla foarte des cu voi fetelor, parintii tai te-ar desconsidera. Ce-ar zice despre tine? te faci de ras in fata lor oh go on

sfat, cautati un prieten de varsta ta. tu esti inca minora. el major... el are altceva in cap happy cum s-a mai spus si mai sus

si sa nu ma iei pe mine cu "nu conteaza varsta" intr-adevar nu conteaza dar dupa CE ESTI MAJOR atunci intr-adevar nu mai conteaza :*

rog toate persoanele sa nu mai raspunda acestor tip de intrebari prostesti.
Anturaj gresit v-ati ales oh go on

iti urez ghinion :*

| iuli_4836 a răspuns:

Nu mai continua relatia este imposibil baieti mari vor doar aventure el no sa fie prost sa te asepte atatia pana sa cresti mai mare poate parinti tai vrea sa faci si tu o scoala nu sa imariti de pe acum asa ca renunta pentru el esti doar o aventura asta sa stii de la mine... hai sa te intreb ceva? de unde esti