| C2r7i4s7s7 a întrebat:

acum cateva luni, in timp ce stateam pe o retea de socializare am primit o cerere de prietenie de la un baiat. m-a bagat in seama si am inceput sa vorbim. a inceput sa imi placa de el, cred ca si lui de mine. pana cand am aflat ca el e de la camin. nu am putut sa cred acest lucru cand am aflat asa ca m-am hotarat sa il intreb (cat de politicos am putut) si mi-a spus ca este adevarat, dar ca asta nu il deranjeaza si nu ii este rusine sa o spuna... poate par superficiala, dar nu stiu ce sa mai fac. toate prietenele mele carora le-am povestit asta(prietene mult mai superficiale ca mine) mi-au spus sa nu ma bag in asa ceva, pentru ca nu merita si etc... voi ce parere aveti? ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| any3la a răspuns:

Oricine merita o sansa. Nu conteaza daca e de la camin. Important e sufletul lui, asta conteaza cel mai mult, nu de unde vine sau cum arata. Si faptul ca tie iti place de el si lui de tine si foarte bine. Deci...si poate el e chiar fericit ca te-a cunoscut pe tine, te-ai gandit la asta? Lasa-le pe prietenele tale si apropo nu trebuie sa stie toate ce faci tu sau cu cine vorbesti si etc...ai si tu intimitatea ta. Fa ce consideri tu ca e mai bine nu ce spun altele si poate ca ele sunt invidioase pe tine. Nu se stie niciodata si nu trebuie sa ai incredere mare in oricine. Sper ca te-am ajutat. Fundita? big grin