| AliceIDK a întrebat:

,,Imi place de el... cum sa ii spun asta?". Intrebarea asta ma macina de prea multe zile si am hotarat sa o impartasesc cu membrii TPU.
El este mai mare decat mine cu cateva luni, dar nu conteaza. Am jucat la banchet,,sticluta cu pupici" si m-a pupat. A fost dulce. Fetele mi-au spus,, sterge-te de microbii lui". Si m-am sters, si cat am mai regretat numai eu stiu. M-am spalat iar cand nimeni nu se uita am plans intr-un WC.
Acum cateva zile mi-am spus : Oare sa-i spun pe mess sau pe facebook ca il plac? Poate dar nu prea intra... Prin parc mai vine dar nu as vrea sa alerg dupa el ca o disperata. M-ar crede nebuna si o obsedata.
Cand mai vorbesc cu prietenele ii spun bou si bovina. Dar asta nu e in sufletu meu. Imi dau palme... Ma gandesc ca daca le spun ca il plac nu voi avea un viitor pozitiv cu ele. Sunt niste prietene minunate si nu as vrea sa imi stric tot.
Deci. cum ii pot spune ca il plac, fara sa ma rusinez?

6 răspunsuri:
| Anca95 a răspuns:

Buna!
Daca intr-adevar il placi pe acest baiat ar trebui sa-i spui.Il intrebi pe messenger ce mai face bla, bla. daca te place va lua el atitudine, daca nu fa tu primul pas.In legatura cu prietenele tale nu stiu ce sa zic. Daca iti sunt prietene adevarate te vor accepta si daca esti indragostita de el, daca nu inseamna ca sunt false.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Zi mi numele tau si mail ul lui si ii spun eu.

| M25M a răspuns:

Ii spui in fata "imi place de tine" simplu si sincer, iar daca vei intampina un raspuns pozitiv din partea lui gandeste-te ca prietenele tale ar trebui sa accepte ceea ce te face fericita si nu ar trebui sa te judece.

| JustAGirlxD a răspuns:

Păi în primul rând dacă ar fi aşa de "minunate" cum spui tu. Le-ai putea spune că îl placi şi ele te-ar ajuta.
Eu spun să le spui şi lor kiss şi vezi ce părere vor avea şi ele thinking chiar dacă va fi ca un şoc pentru ele big grin ar trebui să-ţi fie aproapewinking.
În al doilea rând nu ai fii obsedată de el dacă îi spui în faţă, din contră. e mult mai bine aşa pentru că nu te va crede timidă şi lucruri de genul ăsta nu se spun pe mess, fb ci f2f happy.
Spune-i direct, nu îi va place dacă o iei pe ocolite şi te va crede foarte timidă laughing. aşa că nu va fi de bine :-s...
Prima oară să aduci vorba de " l o v e; x ". Apoi îl întrebi tu ce simţi pentru mine puppy dog eyes?
Şi dacă te întreabă şi el aceeaşi întrebare să-i răspunzi ceea ce simţi tu pentru el şi vrei să-i spui puppy dog eyes
Mult succes kiss
Fundiiiţă puppy dog eyes?

| crazysour a răspuns:

Eu nu te sfatuiesc sa-i zici pe facebook sau mess ci in fata fiindca asa va sti ca esti sincera si nu-ti bati joc de el.Cat desper pritenele tale, intreaba-te daca o sa poti rezista fara sa-i marturisesti lui, nu ar trebui sa-ti pese deoarece si ele poate au un prieten pe care tu nu-l aprobi dar asta nu te afecteaza pe tin ecu numic asa ca nu le va afecta nici pe ele.dar daca o sa fii cu el sa nu-ti neglijezi prieteni

| teodora5555 a răspuns:

Buna...incearca sa vorbesti cu el.(telefon, mess, facebook.etc). fa.te placuta..deveniti prieteni, si asa. poate o sa te placa si el, si iti va spune el asta, si mai departe, vedeti voi.succeswinking