| anonim_4396 a întrebat:

Am o mica problema. Am un prieten de aceeasi varsta ca mine si ieri mi-a trimis un mesaj de genul daca vreau sa ne intalnim. Eu i-am raspuns ca da si la intalnire el m-a invitat acasa pe la el.Azi am fost acasa la baiatul respectiv iar mama acestuia se tot uita la mine si ma cerceta din priviri. La un moment dat prietenul meu m-a luat sus la etaj sa-mi arate camera lui si chiar m-a luat valul si ne-am sautat (nu c-ar fi fost pentru prima oara) chestia e ca chiar atunci mama baiatului a intrat in camera si a facut niste ochi mari inspaimantatori! Am zis ca lesin! Dupa acest incident care mi s-a parut foarte neplacut l-am intrebat pe prietenul meu care-i treaba si el mi-a spus ca inca nu a avut curaj sa-i spuna mame lui ca suntem impreuna si ca mama lui stie ca noi suntem numai colegi de clasa. Ce sa ma fac acum? Mama lui ma uraste? Sau doar a fost socata. Mentionez ca dupa acest incident chiar acum o ora l-am sunat pe prietenul meu si numi-a raspuns. Ce am facut? sad

Răspuns Câştigător
| Juiceee a răspuns:

Nu ai nimic de facut, decat sa fii respectuasa cu mama lui. Nu are de ce sa te urasca, nu ai facut nimic gresit.

Poarta-te frumos mereu cand este ea in preajma si atat.
Noroc.

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Ce sa spun, te-ai asigurat de antipatia si judecata severa a unei mame...asta ai facut.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cerei prietenului tau sa-i explice mamei lui ce e intre voi. Normal ca a facut ochii aia, daca a crezut ca esti doar o colega, si te saruti cu baiatul ei, asa pe "moca". Baiatul ar trebui sa se simta jenat pentru acea intamplare, nu tu.

| Alcyon a răspuns:

Nu cred ca trebuia sa te duci la el in camera, cu parintii lui acasa. Cine stie ce si-o fi inchipuit maica-sa despre tine! Sunt niste chestii ce tin de bun simt.

| MandrilaVasileRadu a răspuns:

In primul rand mama lui trebuia sa bata la usa nu?
In al doilea rand chill.
A fost doar surprinsa.Nu s-a intamplat nimic.

| Balan_Caty_1998 a răspuns:

Tu nu ai facut nimic eu cred ca prietenul tau a vrut si el sa se joace putin sau daca nu poti sa ei prietenul tau sa vorbesti cu el sa te lamureste el sa lamureasca totul mamei sale sau daca nu doreste lasa-l o sa iti gasesti altul