| Alecsutsaaaaa a întrebat:

am o mica problema. De ceva timp vorbesc cu un baiat. Eu am aproape 16 ani iar el 18. Il cunosc foarte bine, e un tip de nota 20 si are un suflet imens, nu e,, bandit" ca majoritatea, si tine intr-adevar la mine. Ei bine, am fost impreuna 2 zile dar relatie a incetat din cauza mamei mele deaorece nu am curajul sa-i spun de o posibla relatie sau de un baiat si nu ne placea niciunuia sa ne ascundem. asa ca am ramas amici dar totusi ne puurtam ca un cuplu, iesim etc. Mi-a spus foarte multe lucruri. el nu vroia sa-si bata joc de mine in sensul ca sa facem dragoste, si eu ma atasam mai tare de el, apoi el pleaca la facultate si mi-ar fi fost foarte greu, la fel si lui. Insa acum e totul okey insa dorim sa facem dragoste. El mi-a spus ca nu ma forteaza ca daca era ca ceilalti ma prostea, dar el nu e asa si mi-a spus doar daca cred ca el e persoana potrivita. eu mi doresc asta deoarece tin enorm de mult la el si simt ca e acea persoana. Insa am aproape 16 ani, si totusi, nu mai suntem impreuna. Imi e frica de sa nu raman insarcinata sau sa-mi para rau, dar nu cred ca-mi va parea. Oare e bine sa fac dragoste cu el daca nu suntem impreuna, tinand cont de cele spuse mai sus? Va rog mult am nevoie de ajutor. Multumesc.

Răspuns Câştigător
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Din câte văd, voi doar „oficial" nu sunteți împreună, ceea ce oricum nu contează. Atâta timp cât vă purtați ca un cuplu sunteți un cuplu, chiar dacă nu o recunoașteți față de restul. Dacă te simți pregătită și ești absolut sigur, atunci o poți face liniștită. Însă totuși, ai doar 16 ani. Graba unde e? În opinia mea, ar fi în regulă să faci acest pas, dar totuși eu te-aș sfătui să nu-l faci acum, la vârsta asta, mai ales că la vârsta asta majoritatea pasiunilor vin cu prea puțină rațiune la bord...

7 răspunsuri:
| Betty18 a răspuns:

Nu ai zis de caT TIMP il cunosti... si de cat timp v-ati inceput aceasta "relatie" sau ce-o fi ea...

| Chocolateangeeeel a răspuns:

Uf alecsutza, scumpa mea... Foarte frumos vorbesti de el rar mai auzit de un baiat acele cuvinte dar aparentrle inseala ingrozitor si poate pentru ca tii atat de mult la el nu mai vezi si alte lucruri.Nu vreau sa fiu rea, iti spun ce cred pentru ca am trecut si eu prin asta.Eu cred ca el este cel mai bun,cel care nu te forteaza, cel mai cel numai sa te faca sa tii la el, sa te aduca in patul lui si apoi gata.Nu iti dai seama fiid virgina cat de mult conteaza sa iti pierzi virginitatea,si este greu de explicat,este un sentiment si un lucru are se intampla o singura data in viata.El pleaca la facultate,nu vei mai avea cu cine sa o faci si poate vei apela la alti baieti, asa distrugandu-ti viata sociala(asa se intampla mereu).Mai bine nu, vei regreta.Astept mesaj sa imi spui ce ai facutlove struck te pup funda?

| GeorgeNGA a răspuns:

Hey! Uni baieti ar face orice in ziua de azi sa intre cate o fata in patul lor. Mai baga ca esti frumoasa, uite ce bine arati astazi o dam in iubiri si asa te-au pus pe lista lor. Tu daca zici ca ai ceva sentimente pentru el si el la fel pentru tine nu vad care ar fi problema sa faceti dragostewinking Un simplu prezervativ ar fi ok sa scapi de faza cu insarcinatuhappy Dragostea/sexul se fac cu persoanele care te atrag, care simti ceva pentru elewinking Ce pot spunewinking distractie placuta?

| MasterYoda a răspuns:

Sau te duci la manastire

| St_Gaby_1983 a răspuns:

Sunt de acord cu CristinaTinna. nu mai sta mult pe ganduri daca chiar vrei ia o sticla de sampanie si chiamal la tine spune-i cai faci o surpriza si poate fi mult mai palpitant

| fetitzabunasinebuna a răspuns:

Poii... daca tii foarte mult la el. cred ca poti face sacrificiul asta, aici doar tu poti alege ce vrei sa faci in continuare, si daca pana la urma te hotarasti si accepti sa folosesti un prezervativ. multa bafta!

| PsihopedagogCristinaM a răspuns:

Poti face dragoste cu elwinkingdra foloseste un prezervativ. asta ar inlatura toate suspiciunile tale in legatura cu asa zisa ''sarcina''. Puteti fii ''friends with benefits''winking ce ce ar fi foarte palpitant iar mama ta nu ar trebui sa afle nimic.