| PopAndreea977 a întrebat:

Chiar vreau sa aud parerea voastra. In noiembrie anul trecut am iesit in oras, unde am cunoscut un baiat. Sincer pentru mine a fost gen "dragoste la prima vedere" desi eu il stiam dinainte dar parca nu m-a interesat pana atunci. De atunci am pastrat legatura si am inceput sa iesim, chiar zilnic, dar fara a avea o relatie oficiala. Initial, el mi-a zis ca isi doreste sa aiba o relatie de durata cu o fata care sa il iubeasca cu adevarat. Au trecut aproape 2 luni si noi am ramas tot la fel, adica fara relatie. E genul de baiat care isi doreste si sex de la o relatie, eu sunt virgina. Apoi am aflat ca el e genul de baiat care doar isi bate joc. Si la inceput cand tot am inceput sa iesim m-a chemat la el si am mers, insa eu nu am acceptat sa facem ce isi dorea el, adica sex. Si nu s-a suparat, adica pe moment nu stiu, dar a pastrat legatura cu mine. Probabil eram doar o distractie la inceput. Dupa o luna cam asa a zis ca el nu imi va cere sa facem sex decat daca vom fi impreuna si ca nu isi poate bate joc de mine ca ii sunt foarte draga si ca mai bine isi bate joc de altele. Si am zis ca ok atata timp cat nu am o relatie oficiala cu el. Si fix acum o saptamana mi-a dat mesaj si a zis ca nu mai are rost sa continuam asa ca nu vrea sa ma faca sa sufar, ca el nu e pregatit pentru o relatie in momentul de fata, sincer eram dezamagita. In seara aia am iesit amandoi in oras dar separat si tot se baga in seama cu mine. Eu nu l-am mai cautat si ieri mi-a scris sa merg sa mai stau cu el, eu proasta am mers. Si l-am intrebat cum de m-a chemat din nou pe mine si m-a luat in brate si a zis ca sunt micuta lui si ca eu langa el voi "creste". Bine, nu e mai mare decat cu un an decat mine. Imi cer scuze daca v-am plictisit, dar voi ce credeti? Doar ma foloseste? Sau nu stiu. Tin sa mentionez ca acum sunt aproape 2 luni de cand iesim si i-am cunoscut si mama si tata si surioara si prietenii, dar nimic oficial. Spuneti-mi parerea voastra. Ce vrea de la mine?

Răspuns Câştigător
| SebastianCMT a răspuns:

Depinde de ceea ce simti si tu... Incearca sa-l cunosti mai bine, atata timp cat a incercat sa faca dragoste cu tine, tu nu ai de unde sa stii daca te v-a lasa sau nu, dar mi se pare mult prea deplasat sa isi doareasca sex, si voi nici nu sunteti impreuna, ai putea incerca sa ai o relatie stabila cu el dar ai grija sa nu te foloseasca din cate mi-ai spus tu el e indecis, si mai mult ca sigur vrea doar sa faca sex cu tine, asa sunt baietii, unii nu toti, depinde de tine sa il tii langa tine pentru, adica sa-l faci sa nu-si doaresca numai sex, ci si o relatie de durata!

1 răspuns:
| neutrino a răspuns:

Sex, ce altceva ii mai poti oferi?