| Ana765 a întrebat:

Am o mica problema. Dupa ce am avut cateva conversatii cu un baiat i am spus ca il plac si asta a fost totlaughing. Ce mai e de facut?

Răspuns Câştigător
| Catalion a răspuns:

Daca el nu ti-a raspuns pozitiv, atunci lasa-l si treci mai departe ca nu are rost.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Absolut nimic nu a mai ramas de facut acum!
Daca te place, va veni sa-ti vorbeasca!
Dar, daca nu a facut-o pana acum...cel mai probabil nu te place si nici nu va veni.

| Kira5854 a răspuns:

Din experientele mele, daca un baiat nu vine la tine, inseamna ca nu te place, daca spargi tu gheata, e posibil sa vrea sa incerce fara sa te placa cu adevarat sau sa aiba alte motive, eu zic sa ramaneti doar prieteni, sa te porti cu el putin mai indiferent, poate chiar sa ii vorbesti de tipi draguti care sunt opusul lui sau sa ii arati cat de in friendzone e, asta de obicei ii face sa devina interesati. Dar e un proces care dureaza ceva si sansele sa iti placa alt tip intre timp sunt imenselaughing

| IoanaPuppy31 a răspuns:

Exact asta am facut si eu.
Am asteptat o saptamana sa vad daca imi mai scrie si cand am vazut ca trebuie sa sparg eu gheata i-am zis ca a fost o gluma si asa am ramas "amici".
Infine, tu sa nu faci prostia asta. Vorbeste cu el si intreaba-l ce parere are despre tine.
Spune-mi cum a mers.
Fundita?
O zi buna.

| Denisa_Alexandra_2001 a răspuns:

Mergi la el acasă ii bati la usă ii dai cu ceva in cap il ascunzi in beci să fie a tău pentru totdeauna.

Ce poate să mai fie de facut? Astepti raspunsul lui iar dacă nu-ti raspunde e clar ca sentimentul nu-i reciporc.

Stiu că mi-a spus odată un tip că mă place si l-am lasat in seen ca ma gandeam ca nu doare la fel ca o respingere, ipocrită mica ce mi-s. Dar sper să nu fie la fel si in cazul tău.

| OrbulCuVedere a răspuns:

Intreaba-l daca vreti sa fiti impreuna daca asta iti foresti

| Miruna7975 a răspuns:

Te bagi in pat si incepi sa visezi frumos