| DeeaLoveAngel a întrebat:

Sa o iau cu inceputul... Imi place de un baiat care e cu 4 ani mai mare ca mine. L-am cunoscut prin intermediul fratelui meu ( deci e prieten cu fratele meu care e cam de varsta cu el). Acum o saptamana mi-a spus ca ma place, iar eu i-am spus ca il plac. Cateva zile mai tarziu mi-a spus ca nu va fi nimic intre noi, cel putin acum, pentru ca "sunt inca mica". Am convenit ca o sa asteptam. Mi-a spus ca se simte prost ca ma tine asa, ca daca gasesc un baiat dragut sa nu ezit. Cand am mai vorbit cu el mi-a spus acelasi lucru. "Deocamdata nu se pune problema." Eu il cunosc si cred ca daca nu si-ar fi dorit sa fim impreuna sau ceva in genul acesta nu mi-ar fi spus. Eu voi astepta insa imi este teama ca atunci cand voi mai creste aceste sentimente pe care le are pentru mine vor disparea... Va rog mult. niste sfaturi ar fi minunate!

Răspuns Câştigător
| Tovarăşiemăligă a răspuns:

Awww...draguta la mine a fost aceeasi problema*)))nu suntem de aceeasi virsta si de asta totul nu va merge bine,eu mai copilarosa el mai serios de asta nu ne putem suporta...m-ar durea daca ti-as spune sa-l uiti,nu,doar fa-l sa-ti simta lipsa,sa te vada cea mai perfecta, nu iti cer sa te schimbi, fii cum esti, nu incerca sa fii perfecta in oglinda, ci in ochii lui.
Bafta!*))))

| DeeaLoveAngel explică (pentru Tovarăşiemăligă):

Pentru mine e ca si uitata aceasta posibilitate a unei relatii. Ramanem doar prieteni. Multumesc pentru incurajare happy

2 răspunsuri:
| AlexXutzu07 a răspuns:

Buna, daca era atat de matur cum pare nu incerca sa spuna acele cuvinte... Daca iubirea "fructul pasiunii" exista atunci veti putea trece peste toate. Daca tu esti mica, de ce nu incerca sa te faca sa te simti matura langa el? vei putea creste alaturi de el... Uite ca el doreste altceva, se joaca cu cuvintele. Cum ai putea spune unei persoane "Te plac" si apoi sa renunti atat de usor spunand "Esti mica".