| CiocolaticaDulshee a întrebat:

Am o micutaa Problema. Am un prieten foarte bun, ne-am cunoscut acum 4 ani într-o excursie si de atunci ne intelegem foarte bine, suntem Practic cei mai buni prieteni (eram din orașe diferite). Acum câteva luni s-a mutat in oraș la mine si ne-am văzut din nou, după ani de Zile in care nu ne vazusem. El s-a făcut un frumos. De când s-a mutat ne-am intalnit de vreo 3-4 ori si stateam imbratisati, ne pupam (pe obraz, decât) si nu știu, ca si cum am fi fost imPreuna doar ca suntem cei mai buni prieteni... Si de la ultima noastră întâlnire parca mă tot gândesc la el. Azi l-am văzut cu o prietena si am devenit geloasa... Cred ca încep sa îl plac. Dar este mult prea
ciudat, adică nu prea vreau o relație cu el, nu vreau sa ne african prietenia, mai ales ca el mereu îmi spune ca nu ar vrea niciodată sa stea cu o prietena ASA apropiată. Nu știu ce sa fac, as vrea sa fac in ASA fel încât sa nu dezvolt sentimente foarte puternice pentru el, ce sa fac? Sau dacă nu se poate, ar merge sa am o relație cu el? Apropo, am uitat sa va spun ca e cu 2 ani mai mic decât mine Ce ziceti? Am nevoie de cat mai multe sfaturi sad

2 răspunsuri:
| tenutza a răspuns:

Iti gasesti alt prieten sau multe de facut - cand esti ocupata, nu ai timp sa te gandesti la astfel de chestii.

| GigiMenta a răspuns:

Mai lasa-l putin vezi ce are de gand cu prietena aia daca o sa aiba o relatie.tu iti vezi de viata si amicitia voastra oricum, timpul le va rrezolva pe toate. Iti doresc toate cele bune!