| ruxandraaaaioanaaaa24 a întrebat:

In copilarie, adica acum vreo 5 ani-6, eram vecina cu diversi copii, pe atunci prieteni buni de-ai mei. De atunci, nu mi-am mai vazut decat cea mai buna prietena din perioada aceea, restul nu mai stiu pe unde sunt, mentionez ca impreuna cu familia eu m-am mutat de acolo de unde stateam(de la bloc).
In copilarie, printre cei din fata blocului, exista si un baiat mai mare cu un an decat mine, care tot timpul era un pic mai rautacios, ca sa zic asa, cu mine. Dar eu de atunci nu-l mai vazusem.
Si am iesit acum vreo 2 zile sa aniversez impreuna cu familia un eveniment, intr-o seara la un restaurant si l-am revazut pe acel baiat. El lucreaza acolo, ca chelner.Are 18 ani, eu 17.
As vrea sa intru in vorba cu el, sa conversez cu el, dar nu stiu cum sa fac asta. Vreun sfat? Va rog! Abia acum, cineva mi-a spus referitor la el ca de obicei baietii sunt rautaciosi cu o fata, pentru ca o plac.
Ajutati-ma cu un sfat, orice! Dati-mi un exemplu practic, ce ati face voi in situatia asta?
Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| SakuraBeauty a răspuns:

Pai cum sa zic... nah si eu am auzit chestia asta c atunci cand un baiat este rautacios cu o fata de obicei o place dar nah ai zis ca era cand aveai 5, 6 ani trebuie sa se fi schimbat cu mult. dar daca vrei sa vorbesti cu el, incearca vorba aia " incercarea moarte n-are" incearca sa il intrebi ceva anume ceva din copilarie sau ceva ce v-a legat ca prieteni sa vezi ca nu e chiar asa de greu faza e ca si eu am aceiasi problema dar am sa ma descurc sunt sigura de asta nu am mai vb cu el de mult si ne jucam cand eram mici impreuna mai ales ca acum i-a murit si mama chiar vreau sa ii fiu alaturi. eu te sfatuiesc sa vb cu el. pupici sper ca te-am ajutat daca nu scuze

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Persoanele se schimb cu timpul, incearca sa faci cunostinta cu el, intreaba-l daca se cheama "X", fata lui iti este familiara si nu sti sigur daca ii baiatul care il cunosteai cand erai mica. asta ar putea fi prima tema de convesatie, gandeste-te ca el avea 6 ani cand se comporta asa cu tine, acumna crescut si a invatat sa se comporteze. sper.laughing))