| Selinapisi a întrebat:

Buna am o nelamurire am facut dragoste cu iubitul meu neprotejat inainte sa imi vina menstruatia nu a ejaculat in mine cam dupa 2 saptamani mi-a venit menstruatia de obicei ma tinea 4 zile Primele 2 zile imi venea foarte tare iar apoi ultimele 2 cate putin dar de data asta ma tinut 5 zile la interval de 4 zile dupa terminarea menstruatiei am facut dragoste cu iubitul meu dupa 2 zile am avut o pata maronie inchisa doar atat iar ziua urmatoare la fel credeti ca as putea fi insarcinata? Din cate am citit am inteles ca poti ramane chiar daca nu ejaculeaza deoarece in timpul actului sexual prin excitare elimina si spermatoizi. Astept pareri multumesc!

Răspuns Câştigător
| Emilian65 a răspuns:

Daca actul sexual neprotejat a avut loc cu 2 saptamani inainte de menstruatie, erai tocmai in perioada fertila si deci sansele de a ramane gravida erau de 100%. In acest caz ai ramas gravida.

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabilitatea de a se forma o sarcina prin intermediul lichidului preejeculator nu este mai mare de 1-2% si asta cu conditia ca sexul sa aiba loc obligatoriu in perioada fertila. In cazul tau sexul a avut loc inainte de incepereaperioadei fertile. In astfel de conditii probabilitatea de formare si instalare a unei sarcini nu depaseste 3-5%. Multa sanatate.

| Casian_Laurentiu_1992 a răspuns:

Sunt medicamente precum anticonceptionale nu neaparat pentru a nu ramane gravida ci reglarea menstruatiei! Nu esti gracida stai linistita asa pateste si ptietena mea de vreo 3 ani. E din cauza vieti sexuale.