| AndreeaB76 a întrebat:

Am o nelamurire. La cel de-al doilea act sexual neprotejat cu prietenul meu mi-a venit menstruatia. La urmatorul act eram in ultima zi de menstruatie, iar el si-a dat drumul in mine. A doua zi am luat pilula " de a doua zi". Oare pot ramane insarcinata?

Răspuns Câştigător
| HadesSs a răspuns:

Asa cum zice si Katy pastila de a doua zi trebuie luata doar in cazuri extreme pentru ca e o bomba hormonala, nu vei ramane insarcinata dar vei avea dereglari ale cm, dureri, etc.
Prezervativul e cea mai sigura solutie.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pilula de a doua zi a fost luata inutil, odata ce nu erai deloc in perioada fertila.
Oricum, acum iti va veni ciclul si pentru urmatoarele 6-12 luni vei suferii efectele negative ale acelei bombe hormonale.
Ideal era sa folositi prezrevativul, care NU are nici un efect secundar, nu musca, nu manaca, nu doare, doar protejeaza total.

| Whathhek a răspuns:

Da. 100%