| Alwaysthesame13 a întrebat:

happy Am o noua intrebare ceva mai ciudata si mai noua in cazul meu. Pentru cei care nu stiu, am 13 ani. Cred ca v-am mai zis de colegele mele si de iubitii lor si ce parere am eu despre asta, dar acum vin cu ceva total diferit. Nu stiu daca ati auzit de site-ul chatroulette.ei bine, nici eu. Am aflat de el de la o colega care stie toate site-urile existente laughing si zilele trecute am hotarat, impreuna cu o alta prietena de-a mea, sa intram. Mare greseala! Se dadeau la noi toti idiotii globului, si, unii erau si in ipostaze mai indecente.dar nu asta conteaza. Nu am vrut sa mai facem asta, mi s-a parut total gresit, mi-era rusine, ma simteam vinovata de asta, dar prietena mea n-a avut nicio jena, nu vroia sa iesim. Intra in vorba cu toata lumea si mie oarecum mi-era frica..asta pana cand am intrat in vorba cu un baiat din Romania. Avea 18 ani, destul de dragut si era chiar de treaba. Mi-am facut si eu curaj si am vorbit cu el, am aflat foarte multe despre el, mi se parea genul de baiat in care poti avea incredere...am vorbit cu el pana la 3 dimineata, i-am dat si adresa de e-mail. Nu stiu daca am facut bine ceea ce am facut, in primul rand ca am ascultat-o pe colega mea si am intrat acolo si, in al doilea rand, ca i-am dat adresa unui baiat necunoscut.dar era atat de scump si mi se parea ca avem subiecte de discutii comune, parea de incredere, si felul cum vorbea cu noi..Am mustrari de constiinta, dar nu pot sa-i spun mamei.n-ar intelege. Ce as putea face? Cel mai mult ma enerveaza ca l-am intalnit pe baiatul asta intr-un loc in care nu as fi intrat niciodata, deja mi-e dor sa vorbesc cu el, nu ca si "iubit" ( Doamne feri), ca si prieten.E bine oare sa pastram legatura? Si ce ziceti, am facut bine sa intru pe site-ul ala?

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Știi, era mai demult o campanie pentru copii care intră pe diferite site-uri și dădeau date reale despre ei și apoi "tăvălugul"! - "Tu știi cui îi dai accept?"
Să nu mai faci așa ceva, te expui pericolului atât virtual cât și în viața reală, discută cu părinții și pe viitor fii cu mare băgare de seamă. Nu te mai lua după colege, fiecare răspunde de ceea ce face, da?
O zi excelentă!
Pa, pa.

| HueyFreeman a răspuns:

Daca era asa de serios si de incredere atunci nu avea ce cauta pe rahatul de chatroullete.

| e7d7n7 a răspuns:

Joacă de copii. Îţi trece în maxim 2 săptămâni.

| 26Geo a răspuns:

Nu am auzit de site-ul asta.In primul rand,ai zis ca iti e prieten, ok, poti vorbi cu el, nu zice nimeni sa nu vorbesti cu el, mai vorbeste cu el pe mess un timp si vezi cam cum se comporta el.Studiaza-l atent, vezi ce fel de persoana e, ce planuri are, afla mai multe despre el.Cat despre o posibila relatie cu el, te sfatuiesc sa mai astepti putin, sa-l cunosti mai bine, si apoi sa vezi daca te poti gandi la o eventuala relatie. Faptul ca tu ai 13 ani si el 18 ani,nu e o problema, e ok, problema e ca el sa fie cine crezi tu ca e, sa va intelegeti, sa aveti incredere unul in altul si restul vine de la sine.Nu te grabi in luarea unei decizii de viitor pentru ca s-ar putea sa regreti mai tarziu.Cunoaste-l mai bine si el pe tine.Bafta

| Teooooooo a răspuns:

Eu cred ca daca id-ul tau e cel cu care ti-ai facut si fb-ul, daca ai, mai bine nu. happy(poa' sa te caute pe fb si sa afle totul despre tine) In schimb, daca nu ai fb-ul facut pe id-ul ala, de ce nu? Nu-i da datele tale personale si totul o sa fie ok. happy Ah, da, si nu uita: Nu te poti increde nici macar in oamenii cunoscuti de cele mai multe ori, cu atat mai mult in cei pe care i-ai cunoscut pe un site. happy Bafta.