| 358ili a întrebat:

Nu stiu daca e chiar o problema.Sa incep cu inceputul.Eu plac un baiat de la biblioteca.Ne cunoastem, am vorbit de 2 ori pana acum si l-am vazut de mai multe ori.Azi a venit colega lui pe la noi pe la bloc.De obicei fetele tot zic ca vorbesc mult de el(adevarat) si o prietena (notez X numele baiatului) care nu stia ca fata care a venit la bloc e colega cu X a inceput sa zica,, Ili uite scriu X cu creta" iar colega lui X a intrebat(colega lui X ne cunoaste pentru ca o cunoaste pe o prietena si mai vine pe la noi la bloc)daca e vorba despre colegul ei, X si eu fara sa ma gandesc prea mult pentru ca nu eram atenta am zis da e vorba de colegul tau X. Ce pot face, daca ii spune lui X.Eu i-am zis ca da despre x e vorba pe care il urasc pentru ca a intrat in vorba cu mine.Eu il plac pe X...Ce pot face... AJUTOR

Răspuns Câştigător
| Cristiann25 a răspuns:

Spre surprinderea mea mai exista copii in ziua de azi care mai trec pe la biblioteca?! Excelent.Nu poti tu sa te abtii si sa nu mai spui parerea ta celor din jur? Il placi? Spune-i lui, NU altora! Daca tot merge pe la biblioteca, cand il vezi intreaba-l acolo unde gasesti o carte ceva si asa intrati in vorba.Succes!

| 358ili explică (pentru Cristiann25):

Nu i-am zis colegei lui ca il palc....Si merg des la biblioteca pentru ca doar sa citesc

| Cristiann25 a răspuns (pentru 358ili):

Pai foarte bine ca mergi la biblioteca pentru ca in ziua de azi cam rar aud copiii ca merg la biblioteca! Spune-i lui ca-l placi!

| 358ili explică (pentru Cristiann25):

Dar ce va zice de mine cum sa-i zic fa-mi un mic dialog(daca ma intelegi)habar n-am cum sa-i zic...

| Cristiann25 a răspuns (pentru 358ili):

Trebuie sa fii naturala nu trebuie sa te duci cu un text facut de mine!

6 răspunsuri:
| 358ili explică:

Deci e vorba ca atunci cand prietena mea a zis ca scrie angrynumele baiatului) cu creta colega sa care a venit la bloc a intrebat daca e colegul ei (ea mi-a povestit mai de mult de el)si eu fara sa ma gandesc am zis ca da.Si dupa aceea i-am spus colegei lui X care a venit la bloc ca il urasc(pe X) si de astea.Eu de fapt il palc pe X. Daca colega lui(X) ii zice ca am vb despre el si daca ii zice ce am zis despre el(X).Mi-e frica nu stiu cine stie ce ii zice...Ce pot face in mai multe situatii.Si inca o intrebare:Cand il vad la biblioteca cum pot intra in vorba mai mult cu el? FUNDA

| mitzamitza909 a răspuns:

Scuze...poti sa mai repeti odata dar mai explicit?