| floricica1995 a întrebat:

am o noua poblema, da de data aceasta e cea mai grava. pana acum mai era cum era. toate bune cu prietenul meu, ati vazut si din intrebarile trecute, cautam sa ne simtim bine in pat si in afara lui. acum dupa ce am trecut prin atatea imi spune brusc ca cum ar fi sa mai aducem o fata, o prietena de-a mea sau ceva. unde sa o aducem ma ganesc sa iesim la cafea sau ceva. da el nu, sa o facem in 3 cu o fata pe care sa o accept si eu, sa cadem de acord si sa incercam in 3. eu tin la el si nu cred ca as putea sa ma uit cum o face cu alta. el a zis ca poate sa nu i-o traga din prima si ca mai intai doar sa fie pe acolo sa ne sarutam, atingem etc. da nici asta nu cred ca mi-ar placea, totusi eu sunt mai posesiva. si asta mi-a dat de gandit..adica am acceptat una, alta chiar si anal, dar acum mi se pare ca el de fapt nu tine la mine daca deja se gandeste la alta si doar eu sunt implicata. eu nu vreau sa sufar si nu stiu ce sa cred despre asta, ma vrea doar pentru corpul meu, voi ce parere aveti? ce e in spatele acestei dorinte a lui? multumesc :*:*:*

Răspuns Câştigător
| Vix999 a răspuns:

Spune-i nu daca tu chiar nu vrei. Gandeste-te intai la propunere. Intoarce-o pe toate partile si decide daca ai putea sau nu sa treci peste chestia asta. Sunt femei care pot si femei care nu. Vezi unde te situezi tu.
Cat despre el, e exact la fel ca amicul asta al meu : el vrea neaparat cu nevasta si inca cineva ....nu cu alte 2 femei. E important pentru el sa fie ea acolo! El a convins-o pana la urma...nu stiu ce s-a mai intamplat dupa dar nu am auzit nici ca divorteaza sau cevawinking
Oricum, gandeste-te bine si da-i un raspuns sincer, oricare ar fi ala. Si daca va fi nu, atunci iti vei da seama daca intr-adevar este o obsesie asta pentru el sau pur si simplu o fantezie. Pentru ca daca e o fantezie, ghici ce...toti le avem dar majoritatea nu le punem in aplicare.
Exista si sansa sa fie invers...el sa te priveasca ca pe o femeie usoara si sa i se para la un moment dat ca tu nu poti fi mama copiiilor lui pentru ca esti prea perversa. Dar se poate si sa devina absolut tampit dupa tine si sa nu mai faca un pas fara tinewinking
E un risc, d'aia zic, gandeste-te bine.
Pana una alta ii spui ca deocamdata nu stii daca ai putea accepta asa ceva. Pentru ca pana la urma ce, trebuie maine neaparat sau cum?
Asa ceva se discuta mult, e un moment ce trebuie pregatit intens si sunt multe chestii de pus la punct.

10 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Cam multe fantezii are baiatul, si-a gasit proasta care sa i le indeplineasca! Bravos fetito!

| DyNo a răspuns:

Este clar ca nu te iubeste, daca te-ar iubi nu ar vrea sa faceti asa ceva!
Incearca sa discuti cu el, poate rezolvati ceva. Explica-i ca daca te iubeste nu va face asa ceva.

| floricica1995 explică (pentru DyNo):

Am discutat cu el si mi-a spus ca mereu a avut dointele astea si ca acum cu mine simte ca si le poate indeplini, pentru ca se simte in largul lui cu mine si nu are ce sa ascunda. mi-a spus ca daca ar fi alta in locul meu ar fi totul obisnuit. important e ca sunt eu acolo mereu

| DyNo a răspuns (pentru floricica1995):

Din punctul meu de vedere incearca doar sa te induplece.

| Oana92 a răspuns:

Ca fantezie, scenariu e bun, in realitate insa o astfel de situatie nu ar avea cum sa aduca ceva bun in relatia! Gelozia isi va face la un moment dat simtita prezenta si va veti reprosa acest moment.
In sex totul e permis atata timp cat ambii parteneri sunt de acord, din moment ce tu nu iti doresti o partida de sex in 3 nu vad cum ai putea sa te simti bine facand asta si nu vad ce rost ar avea sa o faceti.
Gandeste-te bine daca asta e ce iti doresti!

| floricica1995 explică (pentru Oana92):

Aia e ca eu nu-mi doresc, eu vreau sa fie doar cu el, dar in acelasi timp nimic din ce a propus el nu prea mi-am dorit la inceput si apoi a ajuns sa-mi placa foarte mult. acum totusi e altceva

| Vix999 a răspuns:

Multi barbati au fantezia asta. Nu inseamna neaparat ca nu te iubeste...momentan. Oricum acum e la stadiul de propunere inteleg. Spune-i tare si raspicat NU. Vei intelege multe din atitudinea lui ulterioara : daca accepta si punct, daca mai insista, daca mai bate apropouri, daca incearca santaje emotionale etc.
Eu am un prieten insurat care o inseala pe nevasta-sa pe motiv ca ea nu vrea sa faca sex in 3, fie cu inca o femeie, fie cu inca un barbat. Asta e pasarica din capul lui dar zice ca o iubeste pe nevasta-sa chiar daca o inseala si ca nu ar lasa-o pentru nimic in lume.
Deci exista tot felul de specimene pe lumea asta. Tu doar trebuie sa-l identifici p'al tau. Sa vezi ce specimen ai tras tu la sorti.

| floricica1995 explică (pentru Vix999):

F bun raspunsul tau, asta spuneam si eu mai devreme. el spune ca e mort dupa mine si simte ca vrea sa le aduca inrealitate doar pentru ca sunt eu si se simte el. deci zici sa zic nu si sa vad ce reactie are

| Vix999 a răspuns (pentru floricica1995):

Spune-i nu daca tu chiar nu vrei. Gandeste-te intai la propunere. Intoarce-o pe toate partile si decide daca ai putea sau nu sa treci peste chestia asta. Sunt femei care pot si femei care nu. Vezi unde te situezi tu.
Cat despre el, e exact la fel ca amicul asta al meu : el vrea neaparat cu nevasta si inca cineva ....nu cu alte 2 femei. E important pentru el sa fie ea acolo! El a convins-o pana la urma...nu stiu ce s-a mai intamplat dupa dar nu am auzit nici ca divorteaza sau cevawinking
Oricum, gandeste-te bine si da-i un raspuns sincer, oricare ar fi ala. Si daca va fi nu, atunci iti vei da seama daca intr-adevar este o obsesie asta pentru el sau pur si simplu o fantezie. Pentru ca daca e o fantezie, ghici ce...toti le avem dar majoritatea nu le punem in aplicare.
Exista si sansa sa fie invers...el sa te priveasca ca pe o femeie usoara si sa i se para la un moment dat ca tu nu poti fi mama copiiilor lui pentru ca esti prea perversa. Dar se poate si sa devina absolut tampit dupa tine si sa nu mai faca un pas fara tinewinking
E un risc, d'aia zic, gandeste-te bine.
Pana una alta ii spui ca deocamdata nu stii daca ai putea accepta asa ceva. Pentru ca pana la urma ce, trebuie maine neaparat sau cum?
Asa ceva se discuta mult, e un moment ce trebuie pregatit intens si sunt multe chestii de pus la punct.

| HoneyPot a răspuns:

Daca nu aveti peste 10 ani de relatie, o iubire constanta in acesti ani, fara reprosuri si o incredere reciproca de necontestat atunci o sa-ti ruinezi toata relatia cu el daca incerci asa ceva. Sincer, din ce vad, oricum nu prea ai ce sa ruinezi!

| NOantidoteX a răspuns:

Evident că nu ține la tine. Ce băiat care ar respecta și ar iubi o fată ar face așa ceva? Nu te supăra, dar am impresia că te ține numai pentru sex și tot câmpul lexical. Ești oarbă? Cum să permiți așa ceva? Dacă vrei un sfat, desparte-te de el acum, ca mai târziu să nu-ți pară rău.