| pink10 a întrebat:

Buna happy Am o poveste lunga si foarte complicata... Dar te rog sa ma ajuti daca poti sad

Am o relatie de 2 ani cu iubitul meu! Totul este perfect, este langa mine si la bine si la greu, chiar daca totul a inceput dintr'o joaca nu putem sta unul fara altul... Am ascuns aceasta relatia de parintii mei pentru ca nu erau de acord cu el, iubitul meu neavand o reputatie foarte cuminte, ceea ce m'a si atras la el din prima clipa [ era genul de bad boy ] Intre timp, a devenit cel mai romantic si dulce din lume ...Imi face cadouri, are grija de mine, vorbeste frumos si ma iubeste.
Acum 3 luni am decis sa il integrez putin in familia mea! Parintii mei nu au fost foarte incantati, dar nici nu s'au impotrivit atat de tare happy Ai mei stiu ca suntem dor de 1-2 luni impreuna [ iar noi avem 2 ani ]
Acum totul se complica... I'am ascuns mamei mele ceva despre el, iar acum ea incearca sa faca tot posibilul sa ne desparta.
Spune ca nu e de mine, ca nu pot umbla cu el! Nu stiu ce sa mai fac, ma ameninta ca daca nu ma despart eu de el, va avea ea grija sa o faca.
I'am spus si lui totul si mi-a zis sa nu renunt la el ca nu poate fara mine si ca o sa trecem impreuna prin toate, ca si pana acum.
Eu numai pot sad Nu vreau sa renunt la el, dar nu stiu ce sa fac cu mama...Mereu ma ameninta si ma doare cand imi spune toate lucrurile urate despre el.
Va rog frumos sa ma ajutati pentru ca eu numai stiu cum sa ies din situatia asta, nu pot rezolva o 'iubire interzisa'!
Vreau doar sa fiu fericita, cer prea mult?sad [ scuze daca am facut unele greseli - din graba ]

Răspuns Câştigător
| justfreelove a răspuns:

In general parerile celor din jur nu conteaza. E dreptu tau sa gresesti, sa incerci iar daca parintii au ceva impotriva din cauza ca au impresia ca le strici reputatia sau asa ceva, atunci e clar ca parintii tai sunt egoisti. Il iubesti? te face fericita? te face sa zambesti mereu? atunci de ce pui intrebari absurde? E clar ca vrei sa fi cu el si nimic si nimeni nu mai trebuie sa conteze.

2 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Arata-i ca esti destul de mare si matura incat sa ai o relatie frumoasa.
Ii poti arata asta ajutand-o mai mult,luand note foarte bune la scoala, ascultandu-i sfaturile, etc.

Nu te desparte de el daca chiar spui ca merita baiatul.

| ketanal a răspuns:

E dificil sa trebuiasca sa te imparti intre parinti si iubit. Iar cei care spun ca parerile celor din jur nu conteaza... vorbesc din auzite, ma rog...

Am fost in aceeasi situatie cu tine, ma duerea sufletul sa o aud pe maica-mea spunand anumite lucruri, dar ma durea sufletul si cand prietenul meu o critica pe mama mea pentru atitudinea ei.

Am incercat cu certuri, cu dovezi, cu lacrimi, cu de toate. Ajunsesem sa ma inchid in mine si sa nu mai vorbesc, daca a vazut asa mama mea a lasat-o mai moale cu crizele. Ajunsesem la un moment dat sa convietuim si atat. Pana la urma s-a intamplat sa ma despart de prietenul meu, din alte motive, iar atunci in perioada aia imi era foarte dar foarte rau, nu mancam, nu dormeam, ce mai, devenisem un zombie. Mamei ii spusesem ca ma despartisem de el din cauza ei, asta pentru a o face sa inteleaga cat de mult il iubeam. Se simtea vinovata saraca, dar nu i am spus adevarul nici pana in ziua de azi, iar acum...nu se mai baga nici daca o rog.

Incearca si tu sa nu te vezi cu prietenul tau pentru cateva zile, ca si cum a-ti fii despartiti, si arata-i mamei tale cate de rau stai fara el, asa poate va intelege ca nu e doar un capriciu!

Bafta!