| Gipsy a întrebat:

Buna!

Am avut o relatie cu un baiat si au aflat parintii si mi-au interzis sa ma mai vad cu el.

Dar il iubesc prea mult si nu pot sa-l las.Asa ca i-am explicat situatia si am hotarat sa ma intalnesc cu el pe ascuns. Dar i-am zis sa nu faca gesturi din astea prin fata blocului sau in fata lumii care ne cunoaste.Si a fost de acord. Da nu stiu.Cand trece pe langa mine nu ma priveste asa des, si parca mi se pare ca umbla cu fete, sau e doar imaginatia laughing. Si nici n`am cum sa vorbesc cu el pentru ca parintii mi-au luat cartela si el nu are net.

Ce sfat imi dati? Adica merita osteneala? Stiu ca si el ma iubeste mut pentru ca face tot posibilul ca sa vorbeasca cu mine si chesti din astea.Si eu ma si cam cert cu parintii din cauza lui sad. Dar nu pot sa renunt la el.Il iubesc enorm sad

8 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Ce varsta aveti voi doi, ce motiv au parintii, s. a. m. d? N intrebari ca sa-ti pot da un raspuns satisfacator.

| andreea_9470 a răspuns:

Pai daca trece pe langa tine si nici macar nu te priveste nu stiu ce intelegi tu prin "face tot posibilul ca sa vorbeasca cu mine"...zau asa.si nu stiu. daca te iubeste asa mult cum zici tu ar trebui sa infrunte pe oricine chiar si pe parintii tai pentru relatia voastra.sa-i faca sa inteleaga ca te iubeste cu adevarat.crede-ma, asa ar face o persoana cu adevarat indragostita.nu puteti sta tot timpul pe ascuns.si incearca sa-i convingi pe parintii tai ca il iubesti si ca e baiat bun.ai putea sa-l duci la tine acasa ca sa-l cunoasca mai bine si sa prinda incredere in el

| Helpmeeveryday a răspuns:

Am trecut de prea multe ori prin asta ca sa iti dau un sfat gresitbatting eyelashes. Iubeste'l cat sa simta:X dar nu te certa cu parintii din vina luisad. Poate o sa crezi ca sunt proasta:p dar eu una as vrea sa dau timpul inapoi si sa repar greseli pe care le'am facut in legatura cu parintii meicryingcrying. O sa va despartiti la un moment dat:-Jsi el dupa catva timp o sa spuna la prieteni ca parintii tai te tineau in lanturi:-J sau ceva de genul.Eu ii inteleg pe parintii mei mai ales pe tata. Fetele nu's ca baietii.laughing

Fata lu' tata ramane fata tatalui:X!
Ai incredere in eiwinkingo sa iti fie cel mai bine:*!

Bafta:*! Si alege ce e mai bine pentru tinewinking!

| wolfer18 a răspuns:

Iubirea trece peste orice, asta trebuie sa iti repeti in fiecare zi cand te scoli, si in fiecare noapte cand te culci, si sper sa fie bine

| leyra a răspuns:

Prima data-vorbeste cu parinti. explica-le de ce vrei sa fii cu acel baiat si intreabai de ce ei sunt impotriva
poate au o parere gresita despre el, daca el nu e asa cum zic ei demonstreazale ca nu e asa...pana la urma parinti incearca doar sa ne protejeze...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cunosc acest fel de relatii pentru ca si eu am trecut prin una de genul asta... tu trebuie sa fi optimista si sa accepti totul asa cum este pana la urma totul va fi binewinking a si nu te mai stresa atata sunt sigura ca el iti este fidel si intelege situatia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Important e ca te-a inteles atunci cand i-ai explicat ca parintii tai sunt impotriva voastra(asta e o bulina alba pentru voi). si daca te iubeste asa caum spui tu(asta o sti doar tu si el )at nu-ti face griji pentru ca nu are de ce sa umble cu altele...aq na, mai vb si cu altele ca si amice ca e normal, dar asta nu inseamna ca te insala.

nu se mai uita la tine asa de des pentru ca intr-un fel sau altu tu iai cerut asta, cum altfel vrai ca parintii tai sa creada ca s-a terminat?

si u poti sa economisesti banii de uzunar si sa iti iei o cartela de care a nu afle parintii tai...nu e scumpa, cam vreo 20 lei.telefonul poti sa il ceri unei prt sa til imprumute cat sunteti pe afar si sa ba gi cartela ta in el... daca nu-i sti nr pe derost poti sa rogi colega sa il ceara.

si da, merita osteneala.pentru ca va iubiti si crede-ma ca o iubire sincera se gasete foarte greu.

bafta multa! pupiciiii

| Flory_8560 a răspuns:

Depinde de cati ani ai... daca te-ai putea descurca fara parintii tai atunci ia-ti inima in dinti si spune-le ce simti pentru el, daca inteleg bine, daca nnu asta este... dar daca nu te poti descurca fara parinti si ai si sub 20 ani atunci las-o balta. Ai timp de iubiri, astea sunt numai niste copilarii