| Scarlettt a întrebat:

Buna am o poveste poate interesanta. Poate nu. Sunt o fata am 14 ani Totul a inceput cu un baiat dn clasa de la mine care a inceput sa ma placa de vreo catva timp imi facea din ochi. se uita la mine chestii din astea ...Nu sunt chiar frumoasa dar nici urata am ochii capruii gene marii zambet frumos par castaniu rosact mediu mai umblu cu o fata care nu este chiar asa de bogata nu-si permite haine mereu.[deci intelegeti ce vreau sa zic] dar este mai frumoasa ca mine totusi. Tipu care ma placea mai demult si acum un pic e cam fitos un pic umbla cu gasca de baieti. A mers fata aia pe drum si s-a intalnit pe ei si spunea unu din iei ca suntem urate si tipu asta de care imi place se radea si ii aproba si numaistiu ce spunea despre noi. A zis unu ca pr mea este totusi mai frumoasa ca mine si tipu ala respectiv care imi placea a zis "mm doar un pic " Si el doar ii aproba pe aia Deci ii aproba sau poate chiar vroia sa-mi ia apararea.Eu cu gasca acelui a baiat am avut niste conflicte si de aia nu ma suporta p mine si pe ea. Deci ce naiba sa fac acel baiat chiar mai tine la mine!?

Răspuns Câştigător
| pokerface_9746 a răspuns:

Buna Baby. Pot observa cat de imaturi sunt toti baietii in cauza, inclusiv cel pe care il placi tu. Ai spus ca ai 14 ani si banuiesc ca si ei sunt de aceeasi varsta.ceea ce se si cunoaste. Chiar daca nu esti vreo frumusete rupta din reviste, cu siguranta ai farmecul tau si nu trebuie sa te compari cu nimeni altcineva. ceea ce e frumos pentru unul, poate fi urat pentru altul si viceversa. Nu stiu sa iti spun daca acel baiat tine la tine sau nu.dar cert e ca e foarte imatur si poate ar trebui sa il lasi o perioada in pace, sa fii indiferenta si sa vezi ce atitudine va adopta el. fara sa iti pese ce crede el despre tine, despre prietena ta.

7 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Poate sa iti i-a apararea, nu stiu daca e vorba de tinut poate de atras.

| alexutza003 a răspuns:

In primul rand ar trebui sa pui mana pe carte, fara suparare dar nici macar nu sti s-a scrii corect, acel baiat poate te place dar cu siguranta pentru el sunt mai importanti prieteni lui la varsta asta decat niste fete, mai bine te-ai apuca de invatat pentru ca o sa ajungi la liceu (daca o sa ajungi)si va rade lumea de tine pentru ca si un copil de clasa a II-a stie mai multa romana decat tine

| adaanda a răspuns:

Du-te in oglinda,si vei observa cum esti! Nu conteaza ca X sau Y zice ca esti frumoasa/urata, nu inseamna neaparat ca e adevarata parerea lui/ei. Daca altii nu te aprecieaza la adevarata ta valoare, fa'0 tu! Si sigur vei gasi un baiat care sa te merite, pentru ca unul nesimtit ca ala descris de tine, nu merita nici sa te uiti la elhappy Bafta:*

| Scarlettt explică:

Alexutza003 cuvantul "Stii" se scrie cu 2 de i nu cu unul cum ai scris tu" sti" asa ca nu am mai crtica si ted a pe intesanta!" Mne si tine" asa am vrut sa scriu eu pentru ca asa se mai prescurteaza!

| DREAMER_5048 a răspuns:

Alexutza003 ar fi cazul sa mai treci si tu pe la scoala ca nu esti departe.sincer nu esti deloc in masura sa ii critici pe altii happy

| CryStAll_7863 a răspuns:

Tie sa nu-ti pese de ce spun altii. du-te si spune-i in fata ca daca te iubeste si tine la tine sa le spuna celorlalti sa taca din gura iar el sa nu mai stea cu ei. si gat.

| bogdan133 a răspuns:

Uite-l. isi bate joc de tine. mai bine da-mi id taw sa mai vbhappy! daca vreitongue ( pe privat )