| anonim_4396 a întrebat:

happy Am o problema. vorbesc de ceva timp cu un baiat. La inceput am vorbit pe fb, apoi prin sms-uri si ne-am intalnit saptamana trecuta. El are 18 ani, eu 16 si invatam in acelasi liceu. El pare genul ala de baiat fitos,cu o gasca mare,cu o stare financiara foarte buna dar atunci cand ne-am intalnit, mi-am dat seama ca e cat se poate de simpatic, nu e fitos sau mai stiu eu ce. Aparentele inseala mai mereu, deci. Pana aici toate bune si frumoasa..problema e ca eu stau cu bunici(parintii mei au divortat cand eram mica straight face) si nu ma lasa sa am o relatie..nici sa ies seara. Nu imi acorda deloc libertatea de care as vrea eu sa dispun. Nu stiu cum sa ii zic astea. daca am avea o relatie, cred ca l-ar deranja faptul ca nu pot iesi cu el seara si toate astea. Voi ce credeti ca ar trebui sa fac? Sa am o relatie ascunsa de bunici mei sau mai bine sa renunt? Eu nu stiu ce sa fac.straight face

4 răspunsuri:
| UbexFlo a răspuns:

Spune-le bunicilor tai ca ai crescut, ca ai o relatie si ca nu vrei sa traiesti asa in reguli stricte o vesnicie.
Intre timp ii poti spune iubitului tau ca buncii tai sunt mai stricti in ceea ce priveste relatia ta cu un baiat si ca nu o sa poti iesi acum, cel putin pana cand iti rezolvi tu problemele cu bunicii. Daca tine la tine te va intelege.

| mona a răspuns:

Momentan daca vei avea o relatie ar trebui sa o ti ascunsa, cel putin pana mai cresti un pic, te poti intalni cu tipul la scoala, dupa ore, asta daca vrei sa nu iti superi bunicii pentru ca deocamdata de ei depinzi

| EnvyU a răspuns:

Eu mi-as confrunta bunicii. Daca au macar un simt rational si-ar da seama ca ai crescut si ai inceput sa ai nevoi. As putea sa iti spun cam ce sa le zici dar nu ar fi cuvintele tale. Spune-le ce simti dar nu lua un ton manios fi matura si increzatoare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te-ai gandit ca din cauza celei ce s-a intamplat ( divortul parintilor ) bunicii au acest comportament? Au crescut fata/baiat iar casnicia copilului lor s-a dus pe apa sambetei, nu crezi ca ei se considera vinovati de acest lucru? ca daca aplicau o educatie mai severa copilului lor nu ajungea sa divorteze? Ne-ai spus ca baiatul respectiv are o gasca mare de prieteni, aici trebuie sa dea de gandit popularitatea lui dupa cum ai zis si tu ca aparentele inseala, o singura data nu este de ajuns sa-ti dai seama de caracterul si sufletul unui baiat, nu simplu fapt ca este dragut, are o gramada de prieteni si o situatie financiara solida conteaza. Ca sa impaci si capra si varza trebuie ca sa mai astepti un an, doi, timp in care trebuie sa inveti ce inseamna viata in adevaratul sens al cuvantului, sa stii sa-ti stapanesti sentimentele la momentul potrivit. Sunt mult mai multe de spus dar mi-e ca te plictisesc