| anonim_4396 a întrebat:

Am o prietena care in urma cu cateva zile imi cere un sfat iar eu nu stiu ce sa zic.
Ei ii place de un baiat din gasca ei, au fost impreuna, ea il iubeste credem noi ca si el tine la ea dar nu stim nici acum de ce nu sunt impreuna. E ceva mai complicat cu ei, dar in fine nu asta conteaza. Conteaza ca in gasca mai este o fata care este in clasa cu baiatul acela si ei doi se inteleg foarte bine " ca prietenii ". Dar asta stim doar noi. De ce zic asta? Pai in urma cu cateva zile am dormit la prietena mea si suna aceea fata si zice " hei iesi pana la poarta ". Ele doua se inteleg foarte bine adica in afara de mine ea ar fi singura prietena pe care o mai are si cum eu nu sunt mereu aproape de ea pentru ca suntem din orase diferite dar ne mai vedem din cand in cand. Si iesim amandoua afara si la poarta era fata aceea, baiatul de care ii place prietenei mele, si altii din gasca ei. Si cand a iesit fata aia a luat-o in brate a pupat-o si i. a zis la ureche prietena mea " Mersii k l.ai aduss chiar imi era dor de el ". Pentru ca ei doi se certase in urma cu cateva zile si nu a vrut sa mai vorbeasca cu el. Prietena mea tine foarte mult la fata aia si nu vrea sa o piarda. Dar problema este urmatoarea.
Mereu cand iese afara fata aia si cu baiatul ala au niste " glume " cam aiurea. Ce vreau sa zic... Pai de ex : In seara aia fata aceea l. a luat de mana pe baiatul de care ii placea prietenei mele si a ei si au plecat pe o banca separata si stateau acolo apoi au plecat si ne.au lasat acolo pe restul.Si prietena mea a strigat la ea " Maii veniti si voi incoaa " dar ea nici nu a bagat-o in seama. ". Fac tot felul de glume aiurea rau care pe prietena mea o deranjeaza. Tot in seara aia se jucau cu betele amandoi si nu stiu cum au facut de a zis el " Am pupat-o maa " si pur si simplu prietena mea se uita. Si mereu se tin de mana pe drum de fata cu ea, dar cand nu e ea va imaginati? Nu stiu ce sfat sa ii dau. Tine la amandoi, dar daca ar vorbii cu fata aceea si i.ar zice apoi ar zice ca e geloasa si nu stiu ce. din astea. Si chiar nu stiu ce sa zic chiar a inceput sa planga dupa ce a ramas singura...Ar vrea ca ei doi sa nu mai faca toate astea pentru ca o deranjeaza. Altcineva care vede nu stiu ca ei " glumesc " si petrece mai mult timp cu fata aia decat cu prietena mea.
Va rog un sfat!

2 răspunsuri:
| Ciuperca_Marius_1997 a răspuns:

Este foarte interesant... in primul rand incearca astfel de remedii:http://www.youtube.com/watch?v=bIxPb47YwQY iar in al doilea rand acorda timp lucrurilor sa se rezolve de la sine

| Viviluka a răspuns (pentru Ciuperca_Marius_1997):

Pe bunee? Ce vrei sa faca? Sa stea sa vada cum baiatul acela se indragosteste de prietena ei?