| monycutzza a întrebat:

Am o prietena care mi-a spus urmatorul lucru. Ca ea si prietenul ei au incercat sa faca dragoste dar ea fiind virgina intra greu. Ea spune ca a intrat doar un pic, doar varful penisului. Sangerare deloc. Si ma intreba daca se mai poate numi ca esti virgina. Ajutati-ma cu un raspuns.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Spune-i prieteni tale sa vina personal sa ne intrebe, ca nu-i frumos sa-ti spuna tie toate detaliile vietii ei personale si nici tu sa fii codosa.

| corbulalbrosu a răspuns:

Teoretic, conform unora notiunea de virginitatea dispare chiar in momentul in care intra in contact cele 2 organe sexuale, cel feminin cu cel masculin, char si daca nu se produce penetrarea vaginului. Conform altor persoane si parerilor acestora, starea de virginitate dispare numai/doar in momentul in care vaginul este penetrat de catre penisul care este introdus in timpul acelui act sexual. Fiindca parerile sunt impartite, in concluzie tu esti cea care poti sa decizi in aceasta problema; daca tu te mai consideri sau nu virgina. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Nu mai e virgină, chiar dacă nu i s-o fi rupt himenul, atât timp cât un penis a intrat (indiferent cât de mult) în vaginul ei.

| Emilian65 a răspuns:

Nu mai esti virgina.

| shrink a răspuns:

Tehnic, daca nu s-a rupt himenul, e tot virgina, dar se poate deflorare si fara sangerare

| Gofigi a răspuns:

Nu