| paula2111 a întrebat:

Buna,am o prietena care s-a pus cu fostul meu prieten nu am vorbit nici cu el nci cu ea pana acuma 2 saptamani dupa ce mi-am dat seama ca nu are rost sa fiu suparata. El a plecat la mare pentru o saptamana pana atunci prietena mea si-a facut de cap si s-a intalnit cu un baiat. Eu as vrea sa-i deschid un pic ochii fostului prieten despre ea, dar daca ii zic eu va zice ca imi este ciuda pe ei si ca vreau sa ii despart! Cum sa fac sa-i zic despre ce a facut ea fara sa creada altceva?
Mercii

5 răspunsuri:
| BlackheartQueen a răspuns:

Buna!
Da, va crede ca esti geloasa si vrei sa ii desparti. Si ce nu e asa? O sa-si dea el seama la un moment dat pe cine are langa el.

| Felys a răspuns:

Tu chiar nu poti trece peste,daca e fostul,insemna ca nu mai era in viata ta cand ei s-au combinat,pur si simplu nu vad de ce te-ar afecta in vreun fel,nu stii nici ce face el la mare,pentru ce vrei sa te bagi intre ei,la tine se potriveste vorba aia,sa moara capra vecinului, eu zic sa iti vezi de treaba mai ales ca nu ai mai vorbit cu ei un timp, te gasiși acum sa faci pe sfatuitoarea, vezi-ti de treburile tale si nu te mai baga in relatia altora, asta numai țațele alea de pe strada o fac

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Care ti-e treaba daca este fost prieten? mama ei de gelozie cum te arde laughing

| Maravilla a răspuns:

De ce mai bine nu incerci sa te impaci cu fostul tau pentru ca e CLAR ca inca iti mai pasa de el.
Iar asa zis-a prietena ta, nu te respecta deloc daca s-a combinat cu fostul tau fara sa te intrebe daca nu te superi... asa e normal si la barbati si la femei...

| paula2111 explică (pentru Maravilla):

Nu mai am cum sa ma impac eu cu el pentru ca deja a trecut un an de cand nu mai suntem impreuna, si da am ost foarte suparata pe asa zisa pr mea si is inca un pic, dar nha.