| Coco5 a întrebat:

Am o prietena cu care vorbesc non-stop prin sms'uri, ea ma place dar eu plac o alta fata. Ce sa fac:S

Răspuns Câştigător
| Heather_Sioux_Lindsay_1997 a răspuns:

Sa nu-i dai sperante false si sa-i arati ca tii la ea doar ca prietena/amica.Sa nu-i zici niciodata ca iti place de ea si nu incerca vreodata s-o folosesti.Eu am placut un baiat pe care l-am crezut cel mai bun prieten al meu si s-a folosit de mine cand mi-a dat sperante false ca ma place.Se despartise de una din America, dar cand s-au impacat dintr-o data au disparut toate acele cuvinte frumoase si eu eram aia care a inteles gresit.Cicalaughing))

19 răspunsuri:
| cristiiiiiii a răspuns:

Spune-i ca nu simti nimic pentru ea. Explica-i frumos bineinteles si cred ca va intelege happy

| blueheart a răspuns:

Hei! Spune-i adevarul. Ca iti place de alta fata. Asa e corect.

| Coco5 explică (pentru blueheart):

Stie ca plac o alta fata dar ea continua asasad

| blueheart a răspuns (pentru Coco5):

sad Poate ea crede ca are vreo sansa cu tine. Poate daca ar intelege cat de importanta este cea pe care o placi va renunta. Nu stiu. Depinde de fiecare fata in parte. Eu nu as face asa ceva. Nu as alerga dupa cineva care nu tine la mine. Nu pot sa iti dau un sfat. Fa cum crezi ca este cel mai bine si pentru tine si pentru cele doua fete. happy

| Vix999 a răspuns (pentru Coco5):

Inseamna ca totusi tu faci ceva ce ei ii da sperante. De tine depinde sa inceteze cu avansurile. Daca tu nu i-ai raspunde si nu i-ai canta in struna, s-ar potoli.

| LineGuide a răspuns:

Trebuie sa ii spui cat de curand, pentru ca ea isi face planuri cu tine, si dc sa ii ranesti sentimentele daca nu e nevoie?
Mult noroc!

| Different69 a răspuns:

Alege-o pe cea pe care crezi ca ai putea sa ai o relatie cu ea.

| para001 a răspuns:

Iale pe amandoua

| CamiiBăă a răspuns:

Ii spui asta.Dar nu fi dur, ii spui ca ti la ea ca la o sora, prietena.

| danyshatAT a răspuns:

Sa nu ii mai trimiti sms'uri nu o mai aburi asa spune-i despre fata care o placi si sigur se va indeparta de tine

| Victor7boy a răspuns:

Buna! Daca inima ta apartine altcuiva, atunci zii acelei fete ca nu o placi si zii ca ai vrea sa ramaneti doar prieteni.
Funda?

| Mlov3u4ever a răspuns:

Spune-i k nu o placi, dar ai grija sa nu va strice prietenia.S-au stai cu fata care o placi, poate isi da seama k tie iti place de alt cineva.big grin.
Bafta!happy

| MetalheadSatan666 a răspuns:

Sa ii spui sa nu isi faca sperante ca sentimeentele nu sunt reciproca...ca iti pare rau dar sa ii spui intr-un mod cat mai subtil.
Succes!

| ღSecretღ a răspuns:

Mai bine nu-ti bate joc de ia si spune-i-o in fata pana nu va fi prea tarziu... dar fi bland cand ii zici asta ca stiu din propria experienta ca doare... sad

| CcIiNnEeVvAa a răspuns:

Pai nu o lasa sa-si faca sperante. Iubeste-o ca pe sora ta, si fa-o sa inteleaga asta, dar foarte finut! happy

| Coco5 explică:

Dar problema e ca eu am vb deja cu ea si stie care e situatia dar e continua asa si imi incurca mie treburilecryingSi nici sa ii fac rau nu vreau!

| Novac_Diana_1995 a răspuns:

Vorbeste cu ea si spune-i ca tu paci pe altcineva, dar cu ea vrei sa ramaneti prieteni ca si pana acum.Iar fata pe care o placi spune-i ce simti pentru ea, fii sincer! Succes!

| andreeeastar a răspuns:

Spune-i incet cu incet ca nu vrei sa fiti decat prieteni sau ii explici ca tie iti place de alt cineva ori renunti la una dintre elesi ii spui imi pare rau dar eu mai plac o fata, spert sa te ajutehappy BAFTA! FUNDA!?

| Coco5 explică (pentru andreeeastar):

Stie ca eu plac o alta fata si ea continua asasad