| AleNNNoNNe a întrebat:

am o prietena de cam 6 luni, tin enorm la ea, dar nu stiu simt ca ma controleaza, adica tot timpul facem numa ce vrea ea, tot timpul ma cearta, si de multe ori e dura cu mine, si eu am incercat sa fiu la fel dar parca nu are efect e foarte rece cand ii scot eu ochi cu ceva, tot timpul comenteaza de toata lumea si de orice, de iubit ma iubeste am observat a facut multe pentru mine, dar nu stiu nu imi place personalitatea ei, am incercat sa vorbesc cu ea despre asta dar zici ca vorbesc singur, ce as putea face? Sa raman cu ea sau sa ii dau 2 suturi in cur sa se duca la altu? Imi este foarte greu sa ma despart de ea.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca consideri/consimti ca poti accepta sa fii tinut in "lesa" si sa stai in sluj in fata ei toata viata, pentru ca ea din cand in cand sa se "indure" sa-ti permita sau accepte sa faci ceva din proprie initiativa, CONTINUA.

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Kenya a răspuns:

Cand vorbesti cu ea spune-i ca-i serioasa treaba si ca atitudinea eoi poate afecta relatia.

| TPUuser199 a răspuns:

Daca tine la tine, si tii la ea, nu ii da nici un "Sut in fund." Te cearta pentru ca te iubeste. Nu ti face griji acum. Fa ti griji atunci cand o sa te ignore. Atunci o sa fie foarte grav, iar relatia este pe sfarsite.

| madalinamadu a răspuns:

Nu ştiai că e aşa atunci când te-ai îndrăgostit de ea? Ar trebui să porţi o discuţie destul de serioasă cu ea sau să îi plăteşti cu aceeaşi monedă.