| DeliaaaMary a întrebat:

Nu stiu ce sa ma mai fac! Am avut o relatie cu un baiat V timp de 1 an, in care am gresit foarte mult fata de el, dar cu timpul am ajuns sa il iubesc enorm. Anul trecut pe vremea asta am inceput sa vorbesc cu el, dar eram intr-o relatie cu un alt baiat A de mai mult de 5 ani, dar era o relatie care nu mai merita( el era agresiv, tot mereu vorbea cu altele si etc). Am inceput relatia cu V, dar A tot ma cauta si nu puteam sa il refuz cand ma saruta. L-am inselat pe V de foate multe ori cu A. Tot mereu mergeam de la unu la altu, tineam la amn2. Nu puteam renunta nici la A nici la V. Pana ce V s-a saturat de situatie si a inceput o noua relatie cu o alta fata. Ma durut enorm, mi-am dat seama cat de mult il iubesc, dar deja era prea tarziu. Vorbeam cu el dar se purta foarte rece, imi spunea ca ea este mai matura ca mine si ca a facut cu el ceea ce eu nu am facut. Relatia lor a durat 3 luni, timp in care eu il rugam sa se intoarca la mine. Sa intors la mine, am facut dragoste cu el, am sperat ca asa il voi tine langa mine( el isi dorea foarte mult sa facem). A fost bine putin timp, dar parca nu mai era ca inainte. De ziua mea am fost plecati cu tot cu prietenii nostri la niste cabanute, acolo mi-a dat cadou un lant de argint, apoi a aparut una si a inceput sa vorbeasca cu aia si s-au si cuplatstraight face. Nu stiu ce sa mai cred, in trecut palngea dupa mine, vorbea cu sora lui ca ma iubeste foarte mult. A renuntat la tipa aia pentru mine. Acum e tot cu tipa de la cabane, de o saptamana. Tipa este foarte naspa, grasa si urata. Eu nu mai pot de dorul lui, simt ca nu mai pot. Am incercat sa vorbesc cu el si a zis ca e mai mult ca sigur ca nu ma imi iubeste, dar tot se intereseaza ce fac eu si daca ma mai vad cu A. Ce pot crede?

Răspuns Câştigător
| doarEu001 a răspuns:

Nu vreau sa te judec.dar baiatul a plans destul dupa tine... poate s-a impacat crezand ca inca mai exista sentimente dar cel mai probabil nu mai avea incredere in tine. faptul ca l-ai inselat atata timp l-ai ranit suficient cat sa omori sentimentele lui pentru tine. sfatul meu e sa iti cauti pe altcineva si sa nu mai repeti aceleasi greseli.sau mai exista o varianta in care el vrea sa iti dea o lectie si de aceea s-a cuplat cu tipa grasa si urata. daca inca te iubeste, se va intoarce la tine, daca nu, lasa-l sa isi vada de viata lui si tu fa acelasi lucruwinking

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Si tu ai inselat si acum la randul tau esti inselata si tu, nu stiu ce sa zic...astea nu se pot numi relatii[trebuia sa o iei de par pe aia urata si grasa si sa faci un pic de scandal]

| Rizer a răspuns:

Poi tu cum iai permis sa se cupleze cu tipa aia? Doar erai langa el, ca ai zis ca ati fost impreuna la cabanute! Tu trebuia sa pui piciorul in prag ca sa nu se combine cu fata aia! Pe-o parte si tu esti vinovata pentru ca la-i inselat sau practic ia-ai inselat pe amandoi! Combinate cu celalalt si fa-i in ciuda nah!

| DeliaaaMary explică (pentru Rizer):

Pai cand am fost la cabanute nu eram impreuna, iar daca nu venea aia sigur ne impacam. Dar a vrut sa se razbune, sa ma faca sa sufar, faza naspa era ca in acea zi era si ziua mea. A fost oribil, a dormit cu ea in cabanuta. Acum mereu cand ne vedem( aveam acelasi grup de prieteni) se uita tot mereu la mine, orice zice se uita la mine.

| neutrino a răspuns:

Nu crede, sigur esti ipocrita.

| FuckTWorld a răspuns:

Bine ti-a facut sincer, daca o arzi pervers, trebuia sa-ti raspunda cu aceeasi moneda.Trecutu'-i un bumerang ascutit, se intoarce si te loveste in cap cand te astepti mai putin. Uite ca tu ai patit-o nu ai reusit sa scapi de trecut.Chiar imi place de prietenul tau ca nu ii catelus si are personalitate.Nici nu ar trebui sa te ierte ca nu ii presu lu nimeni.Crezi ca ti se cuvine sa fii iertata? Eu is de parere ca nu din moment ce stii sa o arzi pervers si sa inseli nu ti se cuvine sa fii iertata. Sper ca nu te-am jignit nu aveam intentia asta dar asta meriti daca asta ti caracteru.Numai bine!

Răspuns utilizator avertizat