| saxc a întrebat:

am o problema, astazi mi-am inceput viata sexuala impreuna cu prietena mea(virgina la fel)am folosit prezervativ(Durex extra safe). Nu ia curs nici o picatura de sange(din punct de vedere medical e virgina?) si in timpul actului am vazut pe prezervativ un lichid alb vascos.Prezervativul nu era spart, eu nu am avut orgasm, deci lichidul a venit de la ea nu?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

1. Nu, nu este virgina, 20% din femei nu sangereaza la dezvirginare.
2. Lichidul respectiv era secretia ei vaginala.

7 răspunsuri:
| Komododragosh a răspuns:

Este posibil ca prietena ta sa fi rupt deja himenul cand s-a masturbat cu un vibrator. Este posibil si asa ceva, himenul/ata ti se rupe nu neaparat la sex, dar si la masturbare, daca esti prea dur. Si stai linistit, daca prezervativu tau nu s-a rupt si nici nu ai ejaculat, deci clar lichidul e de la ea din cauza faptului ca e uda.

| Adina77 a răspuns:

Buna!
Din punct de vedere medical,putea sa aiba un himen elastic, si deci sa nu sangereze, deci este posibil sa fi fost virgina.
Lichidul despre care vorbesti era din vaginul ei.

| NinaSimone a răspuns:

Se prea poate ca himenul sa se rupa abia dupa ce ati intretinut mai multe acte sexuale, nu e nimic neobisnuit.
Ati facut sex prin urmare nu mai sunteti virgini.
Lichidul alb vascos era de la ea, nu iti fa probleme.

| myiau a răspuns:

Da a venit de la ea. poate nu ai dezvirginat.o, poate nu i s.a rupt himenul incat sa curga sange, sau nu era virgina.asta discuta cu ea. vezi ca fetele deseori mint pe tema asta.

| saxc explică:

Sunt de 10 luni cu ea si ne-am chinuit vreo ora ca sa intre, sigur era virgina.Chiar daca nu i-am rupt himenul, nu o sa o doara la urmatoarele incercari la fel de mult ca acum, nu?

| tipoyopi a răspuns (pentru saxc):

Ba da.ce sa o doara ma? e clar ca ai puta prea mica si nici nu o poti dezvirgina!

| Äike a răspuns (pentru saxc):

Nu la toate fetele curge sange cand se dezvirginesc... la urmatoarele acte sexuale tot o sa o doara, numa nu chiar asa tare ca prima data.