| Nimeninmn2341 a întrebat:

Bună, am o problema cu iubitul meu. Simt ca si-a pierdut interesul și nu ma mai iubește. Mai mereu se uită la filme porno și după alte femei mai înzestrate sa zic asa. Când ii mai pun întrebări îmi spune ca ma iubește foarte mult doar ca asa sunt bărbații, le-ar f.e pe toate, deși eu nu cred asta. Eu sunt o persoana mai inhibata datorita faptului ca ma face sa ma simt ca nu sunt de ajuns prin ceea ce face. Spune adevărul? Asa sunt bărbații? Sau sunt eu de vina?

9 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Asa sunt barnatii fara credinta in Dumnezeu.Sotul meu nu se uita nici dupa alte femei, nici la pormo pentru ca il iubeste cel mai mult pe Dumnezeu si vrea ca Dumnezeu sa fie bucuros ca el e un sot bun, fidel, iubitor.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Buna,

Sa o luam pe rand. Daca se uita la filme porno si dupa alte fete, nu inseamna ca nu te mai iubeste, ci poate doar ca a intrat in starea de "rutina" sau obisnuinta.

Daca simti ca nu te mai iubeste, nu este nimic de condamnat. Ceea ce simti nu trebuie contestat asa de mult, nu poti controla asa usor. Deci daca simti asta, ar putea sa fie o problema.

Nu trebuie sa te gandesti ca baietii sunt asa si fetele asa. Fiecare om din lumea asta este diferit, incepand de la ADN, continuand pana la preferinta pentru cerealele de dimineata (si cele cu ciocolata sa stii ca sunt mai bune tongue ).

Esti intr-o relatie cu el, relatia ta, si doar a ta. Asta inseamna ca TU si el sunteti in centrul atentiei si despre voi 2 ar trebui sa vorbiti. Daca nu cu voi, atunci cu cine? Voi ar trebui sa va intelegeti si sa vorbiti despre ORICE.
Daca vrei sa ai o relatie buna, exact asa cum vrei, sigur ar trebui sa vorbesti despre orice cu el.
Asa ca elimina orice sursa care v-ar putea distrage, pentru 30 de minute sa zicem, si spune-i ca vreti sa vorbiti si atat. Daca el nu vrea sau incepe cu altele... inseamna ca nu are timp de voi, ceea ce duce doar la un lucru din pacate.

Sa zicem ca vrea.
In timpul ala spune-i exact ceea ce te deranjeaza. Spune-i ca nu te simti bine ca face asa. Spune-i ca nu iti place si ce nu iti place. Spune-i ca nu vrei sa stai intr-o relatie in care nu iti place sa stai, nu? Logic.
Daca nu se schimba si nu incearca sa se schimbe, si nu simti asta, atunci este o problema. Si asta ar fi un prim pas sa cauti altceva. Iar daca se ajunge acolo, sa nu iti fie frica ca pierzi ceva. Doar nu ai vrea sa stai langa cineva care face asa, nu?
Iar daca te simti rau, noi suntem aici sa te ajutam si sa te ascultam big grin

Nu este vorba ca el sau tu sau oricine are dreptate. Este vorba despre ce simte fiecarem inima nu prea o poti controla. Asa ca asigura-te ca te simti bine in tot ceea ce faci. Da?

Zi minunata sa ai! ^_^

| Freya1 a răspuns:

In primul rand tu ar trebui sa fi mai vie un pic sa zic asa.Adica sa pui piciorul in prag si sa fi mai directă si promptă, nu mielusel blând cand il intreaba lucrurile astea. Daca tu spui ca asta te deranjează spune-o franc, pentru ca tu suferi in tacere nu el.

Si eu am avut o relație de 8 ani si acum alta de câțiva ani, dar nici unul dintre iubiții mei indiferent ce divergențe aveam nu făceau sau spuneau lucuri de genul.Deci teoretic din perspectiva mea nu e normal.
E ok dacă vreți să vă uitați la filme pentru adulți impreuna din curiozitate, e ok sa vada un om cand apare in fata lui ca nu e orb.Dar nu e ok sa te lase deoparte si sa se autosatisfaca, sa întoarcă, capul după altele pe strada si in nici un caz sa spuna ca asa sunt bărbații, le-ar *** pe toate.Ca asta e lipsa de respect si marlanie.Si sa nu iti mai iubesti iubita nu faci lucrurile astea până nu te desparți, sau macar nu de fata cu ea.Dar cu tine isi permite, ca esti prea blândă si nu a dat de o femeie ce stie sa puna problema.

In primul rand la voi lucrurile s-ar rezolva prin comunicare.Adica sa vorbiti despre ce va place si ce nu va place, sa iti comunice daca ar vrea ceva anume in materie de sex sau sa iti spuna in fata daca nu il mai atragi sau cauta altceva.Intr-adevar,daca pe tine te doare capul des sau refuzi niste mici fantezii omul poate sa devina un pic mai curios, diferit s-au suparat, dar asta nu e motiv sa reactionezi asa, poti sa ii spui ce dorințe ai, iar daca nu se rezolva sa te desparți.

In fond, nu stiu ce varsta aveti si cat timp de relație.Dar cert e că trebuie sa înțelegi ca problema nu e la tine si sa iti scoti asta din cap pana nu iti creezi complexe si frustrări.

| Sofer a răspuns:

Nimeni : nimic
Iubita: nu ma mai iubești, sigur ai pe alta.
Eu: jucând cs 1.6 si gta v sau filme/seriale.

| TheStrategist a răspuns:

Nu înseamnă că nu te mai iubește. Poate că s-a schimbat și din cauza acelor filme, îți afectează mentalitatea dacă te uiți prea des.

| mdc98 a răspuns:

De ce mai continui? Cum sa iti spuna ca ar *** pe altele?
Cine te iubeste cu adevarat nu mai are ochi pentru altele, sa apara in fata Miss America.
E clar ca e atras de alte femei, acum e alegera ta sa continui relatia, stiind ca tu faci sex cu el dupa ce el s-a masturbat la altele si are pe altele in gand.

| Forneticugem a răspuns:

Tu nu ești de vina cu nimic.

Nu toți suntem ca el.

El are probleme serioase dacă se uita la așa ceva mereu și tot timpul in primul rând nici nu ar trebuie sa se uite la așa ceva nu ar trebuie sa existe așa ceva in relația ta și a lui.

Un om cand iubești pe cineva din toată dar din toată inima lui și tot sufletul lui cu adevărat niciodată dar niciodată nu ar avea ochi pentru alta femeie niciodată nu ar putea sa iubesc pe altcienva niciodată nu ar înșela când iubești cu adevărat iubești cu adevărat pentru tot deauna orice ar fi orice s-ar întâmplat.

| Hollyg a răspuns:

Daca te face sa simti ca nu esti de ajuns, problema nu e la tine e la el. Nu e normal ca iubitul tău sa iti confirme faptul ca ar *** pe altcineva. Fa-ti un favor si da-i papucii.

| Oarecare99 a răspuns:

Buna incep si eu cu o intrebare, este normal sa vizioneze filme porno chiar si in timpul sexului sau inainte sa facem sex? La inceputul relatiei nu am avut probleme desii am fost insarcinata am facut des sex iar daca nu am putut am aplicat alte metode acum parca a luat o razna desii facem zilnic iar eu sunt dornica el nu renunta la filmele porno ba chiar a ajuns sa se uite si in timpul sexului cand discut cu el neaga desii istoricul spune altceva ma simt penibil in situatia asta ma aranjez ma straduiesc sa il satisfac de fiecare data insa asta ma demoralizeaza total mai ales ca acum dupa 2 ani imi spune ca nu stiu sa fac oral ca nu stiu sa ma..ba chiar am ajuns sa "ma invete" ca el vrea ca in filmele porno desii vecinii ar fi de parere ca noi chiar facem filme porno ajung la concluzia ca ori are el o problema ori eu nu il mai atrag am 2 luni jumate de cand am nascut nu sunt cea mai sexy dar nici nu m-am schimbat fizic fata de inainte de sarcina! Un sfat cum as putea sa rezolv problema asta? Ma gandesc ca poate nu am incercat totul nu vreau sa il pierd din cauza sexului gasesc ca fiind problema gandirea lui ma simt atrasa de el tocmai ca eu vreau sa facem zilnic dar nu sunt de acord sa aduc partenera ca sa ii fac lui fanteziile sau sa il tin langa mine sunt deschisa la orice cu el in afara de tot ce implica o alta persoana am dezvoltat o oarecare obsesie vizavi de sexul cu el primul barbat care ma atras fizic cu care am si cate 7-8 orgasme si cu care ma potrivesc la sex si la marime ma simt de vis doar ca nu pare a mai fi reciproc pentru ca daca te simti bine nu ai nevoie de filme porno in acelasi timp