| dianna367 a întrebat:

am o problema destul de aiurea.am incercat oarecum sa trec peste doar ca nu pot, vreau sa ma ajutati va rog.sunt cu A de 9 luni jumate. e relatia perfecta as putea sa zic si stiu sigur ca are sentimente puternice pentru mine si ca ma iubeste. mi-a demostrat asta de multe ori.problema e ca eu mereu vreau mai mult.adica mereu am impresia ca nu imi arata suficient ca ma iubeste si parca vreau din ce in ce mai multa atentie.si mai e si vb de prietena mea ea mai buna. uneori sunt foarte geloasa pe ea.am impresia ca il face pe prietenu meu sa fie mai interesat de ea decat de mine si mereu cand iesim cu gasca ma face sa ma simt oarecum inferioara si ma deranjeaz, ma doare.stiu ca si eu gresesc ca sunt atat de geloasa doar ca nu pot sa ma schimb. da-ti-mi o idee cum as putea sa gasesc o cale de mijloc.sa nu ma mai afecteze toate fazele aiurea pe care le face prietena mea si sa fac cumva sa nu mai fiu geloasa pe toate fetele ce sunt in jurul lui si ajung sa il pedepsesc pe el ingnorandu-l.mersi:*

Răspuns Câştigător
| Naftalinaaa a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi sa mai "tai" din iesirile cu prietena ta. daca spui ca face asa cand iesiti cu prietenul tau trebuie sa ai o discutie serioasa cu ea si sa ii spui ca te deranjeaza ce face. si daca esti de 9 luni si jumatate cu prietenul tau stai linistita. daca vroia sa te insele te insela de mult. am fost si eu geloasa.rau.stiu ce inseamna laughing dar am discutat serios cu prietenul meu si mi-a spus ca nu am nici un motiv de ingrijorare.si de cele mai multe ori gelozia strica o relatie frumoasa.ca sa fi mai sigura pe tine iesi doar tu cu prietenul tau de cateva ori. imbraca-te mai sexy cateodata smug si sa nu faci" crize " de gelozie in fata lui pentru ca la un moment dat o sa se sature. dar cel mai bine ar fi sa vorbesti cu prietena ta si sa ii explici totul.

4 răspunsuri:
| georgegs a răspuns:

Spune-i in fata...big grin ca esti geloasabig grin si te va iubi mai mult

| Onn3 a răspuns:

Lasa gelozia ca nu rezolvi nimic!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A nu fi gelos deloc, inseamna ca nu iubesti cu adevarat.Cind esti exagerat de gelos, poti distruge tot.Gelozia este o boala psihica, greu de controlat si aproape imposibil de vindecat.Tu recunosti singura ca nu vrei sa te schimbi, iti faci singura probleme.Neincrederea si gelozia sint calea cea mai sigura de a distruge orice relatie.Numai tu iti poti schimba comportamentul daca vrei ca relatia samearga.Numai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa incepi sa ai mai multa incredere in tina insati si sa ii mai lasi pe altii in pace ca oricum ei vor face ce le tuna pana la urma. bafta!