| 3florina4 a întrebat:

Vreau si eu un sfat.nu stiu ce sa mai cred.am o prietena de 2 ani.primul an.nu cred ca ne-am certat de 5 ori.credeam ca nimeni nu o sa ne poata despartii.era sora mea.(nu am frati sau surori asa ca am numit-o p ea SORA).pana si parinti mei o considerau ca si fata lor.toata familia o stie si toti cunoscuti pentru ca mereu vorbeam de ea.da in ultimul an la noi la scl.s-am transferat mai multi coloegi noi printre care 2 fete...prietena mea s-a apropiat de ele dar nu am zis nimic.era si logic.dar apoi s-a apropiat de una dintre ele mai mult.nu facea nimic fara ca ea sa stie.iar eu .ramasese-m singura.mereu imi spunea ca nu mai st prtn ei cea mai buna.ma rog a trecut .ia qa ma confrunt cu o problema si mai grea.cea lalta fata .prtn mea si cu respectiva fata.am devenit in scurt timp bff .s-au schimbat multe .noi nu mai suntem asa de apropiate oarecum mi-sa furat locul .ne-am certat si ne-am impacat de ffff multe ori .cum sp la inceput "ne-am certat intr-un am de 5 ori iar acum ne certam de 5 ori pe zi"cand se cearta q fata aceea (nu dau nume)incearca sa o faca geloasa q mine.cand se certa q mine .incearca sa ma faca geloasa q ea.de multe ori mi-a zis ca ea p mine ma iubeste cel mai mult.mi-a dovedit-o de cateva ori.dar am ajuns sa nu mai cred,a gresit de pra multe ori.dar eu o iubesc asa de mult.mai mult ca pe mine.am facut una pentru cealalta multe lucruri.ne-am ajutat si ne-am fost alaturi la bine si la rau.dar acu’.nu mai e asa. o iubesc atat de mult.nu cred ca pot sa renunt la ea.am pus prea mult suflet.am inceput sa cred ca ma lupt inzadar.ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| mihaelaa18 a răspuns:

Pai din ce ai povestit mai sus se vede ca ti foarte mult la ea si ca ea reprezinta o persoana importanta pentru tine.Nasol ca spui ea s-a cam schimbat, ca te face geloasa cu aceea fata, dar parerea mea este ca nu ar trebui sa renuntati la prietenia care va legat atat timp.Ati petrecut momente frumoase impreuna, aveti amintiri frumoase, este pacat sa se terminte totul asa.Incearca sa vorbesti cu ea, sa ii spui ca te deranjeaza acest lucru, ca nu vrei sa o pierzi pentru ca ti mult la ea si ca fara ea ti-ar fi mai greu.O discutie cred ca ar putea schimba situatia dintre voi doua in bine.
Bafta si sper sa va salvati prieteniakiss

9 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Ce a devenit TPU asta?
Locu de cearta a copiilor de 12 13 ani?
Ma fato vino cu o problema serioasa, nu cu o cearta copilaroasa.
Si eu la 12 - 14 ani ma certam cu colegi de 10 ori pe zi.
Ce atat? sunteti copii, nu aveti griji.
Sa curga cu stupid de la copii!

| 3florina4 explică (pentru Liviu):

Liviu in primul rand eu nu am 12 13 ani am 17 iar in al 2rand care ar fi problema ta? te-ai gandit ca pentru mine asta e o problema este fix problema mea ce vreau sa postez pe TPU. si in caz k nu stiai TPU'' INSEAMNA TOTI PT UNU '' dar nu cred ca stii aceasta expresiewinkingTPU este nu site pentru toti nu numai pentru tine iar daca ti s-a parut copilareasca intrebarea mea nu ar fi trebuit sa imi raspunzi!

| Liviu a răspuns (pentru 3florina4):

Multi inainte daca ai 17 ani, dar vreau sa zic ca aceste certuri is copilaresti.
Numai pune tot la suflet, daca te-ai certat cu prieteni tai, si crezi ca nu is buni de tine.
Ignorai si termini balciu...

Răspuns utilizator avertizat
| hunterpainting a răspuns:

Sa fiti prietene toate 3

| teonickateo a răspuns:

Si eu cred ca ar trebui sa va impacati ca pana la urma oamenii mai si gresesc. si daca cu adevarat tii la ea iart-o.

| 3florina4 explică:

Bine...multumesc pentru sfat Liviu si celor care mi-au raspuns

| 3florina4 explică:

Va iubesc love struck

| 3florina4 explică:

Va rog frumos vreau si eu cateva statusuri cara sa sugereze ca vrei sa te retragi dintr-o prietenie!