| Ada... a întrebat:

Am o problemă destul de gravă, de aceea am ales sa apelez la voi, poate mă veţi putea ajuta.
Am un coleg căruia îi place de mine, mă întreabă mereu dacă nu vreau să fiu prietena lui. Ei bine, şi eu ţin foarte mult la el, însă doar ca la un frate, nu aş putea altfel. El chiar nu înţelege acest lucru şi nu stă după mine de o zi sau două, ci cam de doi ani. Vorbesc cu el pe mess şi îmi zice că viaţa lui nu mai are niciun rost că vrea să îşi ia viaţa. raised eyebrows
Mi-e frică de ce ar putea să facă pentru că e un tip destul de nebun. Asta a ajuns deja la obsesie, nu este simpatie sau dragoste. sad
Ce aş putea să-i zic ca să înţeleagă odată pentru totdeauna că eu nu îl plac aşa cum vrea el?
Vă mulţumesc!winking

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Doi ani de zile? Si inca mai rezisti psihic?thinking Eroina estiwinking
Problema e ca este colegul tau si trebuie sa il vezi mereu la scoala. Taie-i macaroana brutal.Nu cred ca e asa batut in cap sa nu inteleaga. Daca ai incercat cu frumosul si nu merge schimba foaia.Nu mai vorbi cu el pe mess, ca poate isi face sperante degeaba.Si lasa si partea cu fratele. Tipul tau nu merita nimic decat sa pui o mare distanta intre tine si el.Cine stie in timp poate vei avea norocul sa te urascahee hee

15 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Daca nu-ti place de el ca prieten de suflet, de ce i-ai dat sperante desarte timp de doi ani? Cine e vinovat ca tu esti obsesia lui? Singura solutie: imprieteneste-te cu el si dovedeste-i cu toate mijloacele ca nu va potriviti, ca nu-l iubesti. Crezi ca alt baiat, mai sta in prejma ta 2 ani fara sa se indragosteasca de tine? Si pana la urma, crezi ca altii sunt mai brezi?

| Lost0in0your0memories a răspuns:

Creedema ca mai mult sau mai putin sunt in aceeasi situatie. parerea mea e ca trebuie sa ii spui exact ce loc ocupa el in viata ta. stiu ca poate o sa il doara dar nu faci nici un bine amagindu-l. cat despre amenintarea ca isi ia viata crede-ma ca e o forma de santaj, nu o va face sau daca o va face inseamna ca e bolnav( depresiv sau stiu si eu) tu trebuie' sa intelegi ca inimi nu-i poti porunci si nu iti poti propune sa il iubesti asa ca mai bine zi-i exact ce fel de sentimente ai tu pentru el si acesta va trebui sa le accepte in cele din urma, nu te lasa santajata.

| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

Pai cam asa era si pentru mine
dar mi-am gasit alt iubit si i-am gasit si lui o fata
pot sa zic ca dupa m-a lasat in pace
succeswinking

| andreea_9470 a răspuns:

Dezamageste-l cumvahee hee

| Pedala a răspuns:

Fa-i cadou "cravata"

| Gabitsza a răspuns:

Zi si tu ca ti la el ca la un frate ca nu il meriti si pentru ca ii vrei binele te vei raci de el numai pentru ca sa te uite.nu stiu nu il mai baga in seama chiar daca iti va fi si tie greu pentru ca ai zis ca ti la el ca la un frate dar totusi daca vrei sa scape de "obiceiurile" proaste fa asta, iar el cand o sa vada ca il eviti o sa uite usor usor.si i sa se indragosteasca de alta fata. iar atunci cand esti sigura ca numai te place poti reveni la amicitiile luiwinking
Succes :*
funda? big grin

| Bia` a răspuns:

Incearca sa mai discuti cu el o data.sa-i spui care sunt sentimentele tale pentru el, si ca nu vrei nimic mai mult.
Daca nu intelege si este "capos" cum s`ar zice, Rupe orice legatura cu el.Nu`l mai baga in seama.

Spune`i ca vrei sa fiti amici, propune`i sa mergeti in club iar acolo prezinta`i fete. Fa`l sa se indragosteasca de altcineva.tongue

Bafta`

| Ada... explică:

@VogueB am încercat, a stat cu o fată cam o săptămână, apoi a revenit la vechile obiceiuri, ca să le zic aşa. straight face

| niknip a răspuns:

Arata-i ca nu va potriviti deloc, arata ce te-ai schimbat, ca nu mai esti cum te vedea el.

| Skins97 a răspuns:

Eu nu prea cred ca o sa isi ia viata. Poate doar o sa sufere 1 luna...

| VogueB a răspuns:

Nu poti sa. i gasesti o alta fata?
deja stii ce preferinte are.

| SweetyNuta a răspuns:

Dragutza!

Pai, explica'i

Aha e cam nebun

Deci spune'i ca ai prieten, si zii ca nu are de ce sa sufere... Spune'i ca nu "Te merit"...Totul va fi bine

Fundita?

| MaryNepotu a răspuns:

Zii in fata el iti spunw ca isi ia viata la misto sa te vrajeasca crede-ma stiu si iop.

| frumoasa22 a răspuns:

Si eu a trecut prin aceeasi sitoatie dar i-am expicat ca tin la el doar ca la un frate si nimic mai mult. Raspunsul meu pentru tine este sa vb cu el calm sa ii explici ca ti la el doar ca la un frate si daca nu merge vb cu parinti lui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intr-un fel te inteleghappy
Si eu stiu un tip care pur si simplu e disperat. Ma suna mereu pe la mai stiu eu ce ore total nepotrivite, imi trimite mesaje in care imi tot repeta ca ma iubeste si asa mai departe, cand de fapt noi nu avem nici o relatie. Il cunosc, ma cunoaste, nici amic nu cred ca-l pot numi. Suntem total diferiti din toate punctele de vedere si nu stiu ce i-a venit cu dragostea asta mare pe care zice el ca o are pentru mine. Imi vorbea odata despre tata socru nu stiu ce straight face nu ma lasa sa ma duc acasa, se tot roaga de mine sa fiu prietena lui si crede-ma ca am ajuns sa-mi fie frica de el, deci pur si simplu ma sperie. Nici eu nu am habar cum sa-l fac sa termine odata cu tot circul asta insa am observat ca daca nu-i dau atentie si nu se vede bagat in seama parca se mai potoleste putin.
Iar acum cu problema ta.pai chestia asta nu va mai tine prea mult. depinde si cati ani ai si cat timp o sa mai fiti colegi. Incerca sa-i explici cu calm cum sta treaba, ca tu de fapt nu simti ce simte si el, ca vrei sa fii lasa in pace pentru ca chestia asta nu duce nicaieri. Tot ce trebuie sa faci e sa discuti cu el. Altfel nu stiu daca va merge sau daca va fi la fel de eficient. Incearca sa-ti pastrezi calmul. Daca nu inceteaza pai nu stiu. evita sa te mai intalnesti cu el in afara scolii, iar la scoala vorbiti cat mai putin posibil si asta numai daca e neaparata nevoie.