| XxBlueRosexX a întrebat:

Buna am o problema destul de mare...acum o luna baiatul cu care am stat 9 luni s-a despartit de mine din cauza la niste vorbe false spuse de "prietenii" lui, din ziua in care mi-a spus ca nu mai vrea sa auda de mine si ca pentru el nu mai exist plang intruna in fiecare zi si ascult doar melodii triste(am 19 ani si precizez ca mam INDRAGOSTIT pentru prima data in viata)nu mai stiu ce sa fac. Partea proasta e ca nici nu il pot uita deoarece il vad in fiecare zi la sala, iar cand il vad imi curg lacrimile. Nu mai rezist de la atata plans stiu ca nu ma ajuta la nimic am doar nevioe de un sfat. Dau funda

Răspuns Câştigător
| MarTZius a răspuns:

Te inteleg pentru ca si eu trec cam prin aceeasi perioada acum.nici eu nu mai sunt cu fata cu care am fost 2 ani impreuna tot din cauza vorbelor.si eu sunt o fire mai sentimentala si sufar f mult.e greu sa incerci sa treci peste pentru ca e f greu mai ales ca il si vezi in fiecare zi.nu ai incercat sa vb cu el, sa ii spui k nu-i nimic adevarat si ca tu pe el il iubesti? ma gandesc sa nu fie un motiv de-al lui doar ca sa nu mai fie cu tine,k cine stie,poate el nu mai simte prea multe pentru tine. daca esti sigura ca el nu mai vrea nimic eu cred ca cel mai bine ar fi sa intelegi k asa a fost sa fie, poate nu te merita cu adevarat si intr-o zi o sa gasesti pe cineva care chiar sa te iubeasca si sa merite sa pui la fel de mult suflet.e greu, acelasi situatie o am si eu dar trebuie sa privesc lucrurile si din alte puncte de vedere.ai grija de tine si incearca sa fi optimista chiar daca e f greu...o sa fie bine.happy

3 răspunsuri:
| NatureSelf a răspuns:

Sfatul de care ai nevoie se numeste, umarul pe care poti plange.sau cel care te asculta, si e alaturi, iti ia din suferinta. daca nu ai asa ceva, fa-ti unulsau una.

| Codrin_9441 a răspuns:

In primul rand nici nu aveti ce face unul cu altul daca va despartiti din cauza "vorbelor"!

| Andukutz a răspuns:

Prima dragoste ramane mereu in inima noastra inteleg prin ce treci findca si eu am trecut prin ceva similar stiu ca tias putea da orice sfat acum findca acum este de prisos pentru ca tu iubesti si fi sigura ca dragostea asta te va face mult mai puternica iar daca el nu te crede pe tine atunci inseamna ca nu tea iubit ci dor si-a batut joc de tine insa cea ce zic eu nu este sigur deoarece eu nu stiu cat de mult v-ati iubit