| Alina_8184 a întrebat:

Bunahappy am o problema destul de mare.eu si prietenul meu avem 1 an si 6 luni de cand suntem impreuna si totul a fost bine pana cand acum cateva zile mi-a spus ca vrea sa luam o pauza...si am luat o pauza pentru ca mi-a spus ca vrea sa stea mai mult afara cu prietenii si ca vrea sa fie singur au trecut 5 zile de cand suntm in pauza si n-am mai vb deloc. l-am vazut pe strada iar el era in masina cu prietenul lui si nu ma salutat si ma dor lucrurile astea pentru ca inca il mai iubesc si el ma iubeste. Nu stiu ce sa fac pentru ca imi lipseste, mi-e dor de el si ma tot gandesc de ieri sa-l sun si sa vb, poate vrea sa terminam cu pauza asta si ca o sa ii las mai mult timp sa iasa cu prietenii dar fim impreuna iar, dar in acelasi timp ma gandesc sa nu vb cu el pentru ca poate acum numi simte lipsa asa mult cum eu simt eu dar peste cateva zile cred ca imi va simti lipsa si se va intoarce. mi-a spus ca nici el nu se simte bine ca luam pauza asta dar vrea mai mult timp pentru el... aa si am uitat. daca e important eu am 16 ani si el 19. Ce sa fac?

3 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Pauzele sunt de porc prin definiţie.
Pe de altă parte, având în vedere cum descrii tu şi comportamentul etalat mie ceva-mi spune că aveai prostul obicei de-a te criza din orice şi îl sufocai iar acum se bucură de această libertate.
Dacă nu e aşa, atunci poate vrea să renunţe de tot la tine şi nu ştie cum (deşi e trist dacă la 19 ani nu ştii să renunţi la o fată de 16).
Ar mai putea fi un al treilea aspect şi anume acela că aveţi un an şi 6 luni împreună dar poate sunteţi abstinenţi. Cum staţi cu viaţa sexuală de cuplu?! Sau îl ţii sub papuc să nu iasă cu prietenii şi să te aştepte pe tine enşpe mii de ani să te "simţi pregătită"?!
Dă-ne mai multe detalii.
Sunt multe motive pentru care un bărbat ar proceda aşa, mai ales dacă nu e stilul direct de a spune lucrurilor pe nume.
Salut!

| ▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀ a răspuns:

Pai cum adica sa renunte la tine ca sa aiba mai mult timp pentru el?! Baiatul acesta e prost sau se preface?! Daca ar gandi putin si-ar face timp si pentru prieteni si pentru iubita. Desi te doare, nu vorbi DELOC cu el cateva zile. Daca macar o sa te salute sau o sa iti zica doua cuvinte poate ca el chiar tine la tine si te vrea inapoi. Dar deocamdata nu vorbi cu el. Si mie mi s-a intamplat, nu am vorbit cu el vreo 2 zile si el a venit la minewinking. Dar in cazul tau poate dura si mai mult. Bafta! :*

| amalia_9143 a răspuns:

Incearca sa iesi cu el la un suc si sa vorbiti despre problemele voastre, sai spui ce te deranjeaza si det place la el si convingel si pe el sa faca acelasi lucru si atunci sa vedeti despre ce e vorba daca mai are rost sa fiti impreuna sau nu, daca va simtiti mai bine impreuna sau nu. incearca sa vezi