| Inimadeinima a întrebat:

Buna,am o problema.
Este cu prietenul meu,el imi spune ca ma iubeste dar nu stiu nu prea cred....
Acum nu a vrut sa ne vedem pentru ca este "suparat" pe mine ca m-am tinut de mana cu un baiat(el m-a luat de mana si nu ma lasa).Insa nu ma crede,spune ca vorbesc si cu alti baietii.
I-am spus ca de ce nu ma crede ca nu este adevarat si ca il iubesc dar nu ma crede. Uneori simt doar ca ma minte si ma ia la vrajeala, prietenii lui imi spun ca ei nu cred ca el ma iubeste asa cum il iubesc eu.
Ce sa fac?

12 răspunsuri:
| MaDeclarFan a răspuns:

E suparat ca te-ai tinut cu altul de mana? Inseamna ca e gelos. Daca nu te-ar iubi, ar mai fi gelos? Poate ca tu nu il iubesti asa mult cum te iubeste el pe tine.Scuza-ma ca spun asta, dar am fost in exact aceeassi situatie cu prietenul meu.Ce trebuie sa faci poti decide doar tu.Eu te sfatuiesc sa nu mai asculti de unul si de altul, nu conteaza ce spun prietenii lui sau ai tai.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Baiatul s-a plictisit de tine si nu stie cum sa mai scape de tine, fai un favor si paraseste-l.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă era după mine, băiatul ăla rămânea cu mâna ruptă știind că sunt într-o relație.
Și ăla cu mâna ruptă, și celălalt singur. Dacă el ascultă de tot ce spune lumea, în loc să aibă încredere în tine, ca și când te-ar crede o coardă gata să se întindă pentru orice băiat, atunci n-ar trebui să merită.
Mă întreb dacă băieții ăia nu cumva au aranjat să îl ajute să scape de tine, să zvonească, să te facă să îți pui întrebări.
Or, sunt ei foarte de treabă și vor să te ajute, dându-și seama că atitudinea lui față de tine e greșită.

Cu toate astea, scapă de el. Pentru binele tău.

| contαbαndonαt a răspuns:

Ce sa faci? Serios?

Daca-ti voi spune sa te desparti de el ca bla bla bla...il vei lasa?
Daca-ti voi spune sa stai cu el ca (din nou) bla bla bla...vei sta in continuare cu dansul doar pentru ca asa ti-a scris un strain de pe net?

Ce sa faci, intrebi? Nu conteaza ce-ti vor spune altii, important e sa gandesti si sa judeci si singura, intelegi?
In definitive tu iti cunosti cel mai bine situatia, punct.

| ang31989 a răspuns (pentru contαbαndonαt):

Imi permiti sa subscriu?

| contαbαndonαt a răspuns (pentru ang31989):

Faci ce vrei, merci de sustinere oricum. Sper sa inteleaga si tipa de a pus intrebarea.

| diavolitadulce a răspuns:

Nu trebuie sa ne intrebi pe noi ce sa faci tu in aceasta situatie pentru ca nimeni nu poate decide pentru tine. trebuie sa te gandesti si sa reflectezi asupra a ceea ce se intampla si ce vei face. acum tu decizi doar ca daca vrei cu adevarat un sfat din partea mea. Paraseste-l. Daca nu are incredere in tine si nu te iubeste eu cred ca nu are rost. O relatie este bazata pe iubire si incredere. Ai grija ce faci! nu te lua dupa altii. Gandeste-te bine! succes!

| OMEGALIN a răspuns:

Lasa-l,daca nu are incredere in tine, nu te merita happy

Răspuns utilizator avertizat
| hondru a răspuns:

Sti cum este vb aia. locul nepotrivit la momentul nepotrivit.

| 69AnonimuS69 a răspuns:

Nu cred ca nu mai tine la tine dar... tinutul de mana e magic. Un baiat il apreciaza mult. E pur si simplu ca o caldura care te cutremura intr-un fel placut. Daca l-ai oferit altuia (chiar daca ala te-a luat fortat) normal ca iubitul tau e gelos. Ti-am explicat care este situatia. Acum totul vine din inima. Incearca sa-l convingi sa ramana cu tine. Daca nu vrea nu suferii! Pun pariu ca esti o fata frumoasa si de treaba si ca vei intalni un altul. Succes in love!

| Cernat30 a răspuns:

SeX direct si se rezolva asta urmareste si sunt sigur ca e mai mare ca tine pentru ca asta urmaresc baietii fete mici si proaste si virgine!