| eudoareuuuu a întrebat:

Buna,TPU sunt impreuna cu un baiat de 1 an jumate parintii nu au stiut nimic de relatia noastra au aflat ai mei si nu au fost de acord de ceva timp stie mama ca suntem impreuna si nu mi-a mai spus nimic, trebuie sa imi fac intr-o zi curajul sa vorbesc cu ea si sunt sigura ca o sa ma lase, problema este ca prietenul meu este ciudat nu stiu cum sa va spun, mereu cand ne intalnim el are chef numai de sex si imi pune pana pe fund si din astea eu mi-am inceput viata sexuala cu el acuma 5 luni cred si am facut-o de mai multe ori dar noi ne vedem cateodata de 1 data pe saptamana, sau de 2 ori oare de asta face asa? Astazi cand ne-am intalnit m-a suparat foarte tare a vazut-o pe o fata care o cunostea si nu vroia sa se dea jos din masina, si i-am spus ca sa plecam am plecat si eu am vrut sa plec la un bar la o ciocolata si m-a sunat a zis ca merg sa ma intalnesc cu nu stiu cine si din astea si mereu daca ii spun ca merg, la discoteca imi spune ca nu ca, cu mine nu mai are ce vorbi daca merg si orinde ii spun ca merg nu ma lasa sa plec asa. eu simt ca e putin cam gelos dar atunci de ce ii este rusine cu mine sau sa spun asa sa se dea jos din masina, de ce el pe mine nu ma asculta sa mearga in unele locurii, cand e cu prietenii lui nu imi raspunde la telefon? Oare ce vrea credeti-ma eu il iubesc foarte mult, si nu pot fara el. a da si mai am o problema mereu cand ii cer parola de la facebook spune ca nu acuma las ca am timp sa ti-o dau, i-am blocat 2 fete a chemat pe cineva sa le dezblocheze de ce face asa? voi ce credeti el tine la mine sau doar ma floloseste si isi bate joc, multumesc pentru raspunsuri! dau fundita.

Răspuns Câştigător
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Decii,baietasul joaca in mai multe parti. Evita sa iesiti pentru ca mai are pe cineva; nu te lasa sa iesi pentru ca e foarte gelos. El crede ca tu esti proprietatea lui. Il iubesti prea mult,si nu stiu daca se merita. El nu iti ofera nimic,tu,in schimb,totul. Ar trebui sa iei o pauza,sa te gandesti la tine, ce ti-ai dori sa faci ca sa iti fie bine in viitor. Si nu cred ca el ar trebui sa faca parte din viitorul tau. Vorbeste cu el, incearca sa ii explici cum te simti. Daca te intelege, se va schimba. Daca nu, ar trebui sa va despartiti. Take care!

| eudoareuuuu explică (pentru Djlsghtnquuw):

Nu prea cred ca mai are pe altcineva i-am sters si numere de fete din telefon si nu le mai are, si am fost si la el acasa. tu ce parere ai?

10 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Ai cam intuit ce fel de om este! Apoi diferenta de varsta isi spune cuvantul!

| mihai69 a răspuns:

Normal că te folosește!
(PS - n-ai vreo prietenă?)

| neutrino a răspuns:

Ar fi timpul sa-l spui mamei! Asa ceva nu se (mai) poate!

| sofisis a răspuns:

Joaca pe mai multe fronturi. Si cu tine si cu altele.De aceea nu se afiseaza cu tine, d'aia nu iti da parola de la facebook (desi crede-ma ca nu o vrei).
Te foloseste, te tine de fraieruta. Poate o fi si putin atasat de tine...dar in mare parte el isi traieste viata si tu stai dupa el. Vorbeste cu mama ta. E singurul om din lume care iti vrea 100% binele si care stie sa te ajute orice ti s-ar intampla.

| MskDesign a răspuns:

Complicata poveste!
Cred ca e cazul, cum ti-au sugerat toti, si o fac si eu, sa vorbesti cu mama ta.Trebuie sa-i spui explicit tot, caci o astfel de poveste poate degenera si este pacat de varsta ta frumoasa de 16 ani.Fa-ti acest curaj si ai sa vezi ca mama ta iti va da sfatul cel mai bun.

| NameHarris a răspuns:

Daca te iubea iti dadea parola de la Facebook si nu ii era rusine cu tine.Se foloseste de tinewinking

| eudoareuuuu explică (pentru NameHarris):

Si atunci de ce este asa gelos?

| Andreea22X a răspuns:

E cam mare pentru tine..parerea mea.

| eudoareuuuu explică:

Am uitat sa spun ani, el are 26, si eu am 16.