| anonim_4396 a întrebat:

am o problema, in septembrie am fost la majoratul fostului prieten. Acolo l-am cunoscut pe George care m-a atras foarte tare. Dupa ce m-am despartit de tipul de la majorat. Am tinut legatura cu George, am inceput sa vorbim din ce in ce mai mult, mi-a marturisit ca ma place, ca la majoratul fostului ar fi vrut sa ma sarute doar ca nu a facut-o pentru ca strica majoratul. eu m-am indragostit de el :d dupa un timp am pierdut legatura. acum o saptamana am intrat pe el sa vorbim, vroiam sa fiu cu el si dupa mi-a spus ca are prietena, doar ca nu o iubeste si ca ma place pe mine ca sunt mai frumoasa. eu i-am explicat ca nu imi place sa despart persoane. am trecut peste. vorbeam rar. raspundea foarte greu la sms si la un moment dat m-am enervat pentru ca am intrat pe mess pe el si a iesit brusc. i-am dat sms si i-am spus ca a facut un gest foarte urat, a gasit o scuza a zis ca nu prea sta pe net. in fine nu am acceptat scuza lui si i-am zis ca nu mai intru in viata mea pe el. si ca nu il voi mai deranja vrodata. acum vorbesc cu varul lui, il mai intreb ce el, adineauri i-am vizualizat facebook-ul si acum plang pentru ca vreau sa fiu cu el, si nu vreau nici sa imi calc pe orgoliu pentru ca asa imi este firea. am nevoie de un sfat ma ustura si ochii de cand plangcrying mi-e tare dor de alinturile lui si ce complimentele lui.

7 răspunsuri:
| georgiana_1403 a răspuns:

Ei haide...lasa orgoliul la o parte si vezi daca merita sa incerci. poate va merita,poate veti fi impreuna si totul va fi bine. Adica daca va iubiti de ce sa suferiti si tu si sunt sigura ca poate si el sufera. Incearca pentru ca daca stai sa te gandesti nu ai nimic de pierdut. Daca vorbeste cu tine frumos, ca inainte vorbesti cu el, daca nu incearca sa il uiti pentru ca nu merita. Deci bafta si sper sa iti fie bine indiferent de ce vei alege sa faci.

| AdelixA a răspuns:

Http://www.wattpad.com/......ii.Citeste povestea asta.Te, ma multca sigur, regasesti in capitolul,, Am cam baut,, Sper sa nu ti se intample la fel.Da un click macar de curiozitate.

| katerina96 a răspuns:

Va anunt ca am lasat orgolii si tot si mi-a spus ca nu renunta la fata cu care e k ii ofera mai multe k minecrying sunt mega deprimata, plang de 2 orecrying

| georgiana_1403 a răspuns (pentru katerina96):

Dar incearca sa te inveselesti singura. Ridica-te de jos si mergi mai departe. Asa e viata facuta si asa va fi intotdeauna. Nu poti trece numai prin bine. Hai fi puternica si treci peste. Incearca sa-l uiti ca nu merita sa plangi si o sa vezi ca roata se va intoarce si cand va vrea el sa fie cu tine o sa ai tu prieten pe care nu il vei lasa. Crede-ma ca am trecut si eu prin multe din astea si te invat de bine. Chiar nu are rost. Uita-l si mergi inainte. Sunt baieti mai minunati ca el. Tu ai incercat dar ai vazut ca nu merita asa ca nu are rost sa suferi. Treci peste. Te pup si iti doresc numai bine.

| katerina96 a răspuns (pentru georgiana_1403):

Multumesc mult:* esti o scumpa >:d

| georgiana_1403 a răspuns (pentru katerina96):

Nu ai pentru ce. Dar m-as bucura sa stiu ca te vor ajuta macar putin cuvintele mele.

| toxick a răspuns:

POate cate odata trebuie sa dai orgoliu la o parte crezi ca daca el no iubeste e fericit? as zice` k e la fel k tinehappydaca t place j u il placi ai sati asumi` o mik parte daca s desparte de ea dar poate ca gestu care`l vei face o sati aduca fericirea pe el! j eu mai zic k tine :ca nu mai intru in viata mea pe el. si ca nu il voi mai deranja vrodata da iti zic eu ajungi sa regreti aceste cuvinte deci gandeste-te bine ori fericirea ta j a lui` +o parte din vinovatie sau ai sa ajungi sa te distrugi singura j el pe langa acea ft!happy