| akadikPufoasa a întrebat:

Heii TPU! Am nevoie de niste ajutor! Intr-o zis stateam si ma gandeam la prietenul meu, cand m-am decis sa ii dau papucii pentru a nu sacrifica o prietenie de mult timp (6 ani). Mie tot imi placea de el, si inca il plac (am 12 ani, deci inca nu pot zice ca iubesc pe vreun baiat). A zis ca nu s-a suparat, desi mi-am dat singura seama ca era rupt. Principalul motiv a fost cand la sfarsitul unui spectacol de la scoala, am ramas eu cu el si cu prietena mea cea mai buna si jucam adevar si provocare. Am ales provocare si m-a pus sa il sarut pe gura. El imediat a schimbat subiectul, incepand sa umble pe telefon. Il tot strigam si el nu imi raspundea, pana cand i-am dat telefonul la o parte si m-am apropiat de el, ca sa ma poata vedea. Se uita la mine timid si am incercat sa il sarut dupa cum spusese provocarea data de prietena mea. El si-a dat capul intr-o parte, iar eu m-am dus langa prietena mea si am inceput sa simt cum lacrimile imi intepau ochii. Intr-un final m-am abtinut sa nu plang, iar prietena mea inca se uita cu o fata gen ":o". M-am simtit foarte foarte prost. Si cand sa plec, l-am intrebat daca intra pe mess si mi-a zis ca vrea sa se joace pe PSP decat sa vorbeasca cu mine. Asta ma ranise prea tare si dupa 2 zile m-am decis sa ii dau papucii. Dupa o saptamana, veni revelionul. Mi l-am petrecut la cea mai buna prietena a mea, cand pe la 10 noaptea am primit un apel de la necunoscut. Am raspuns eu si era fostul meu prieten si cu cel mai bun prieten al lui. Trebuie sa mentionez ca cel mai bun prieten al fostului meu prieten fusese cu prietena mea cea mai buna, insa aceasta ii daduse papucii. Ne-au sunat si au inceput sa ne injure. Prietena mea si-a injurat fostul ei iubit, insa eu n-am avut curaj sa zic nimic, in timp ce fostul meu prieten ma injura incontinuu. Pana la urma m-am enervat si am inceput sa urlu in telefon ca e un nesimtit ca nu mai stiu eu ce si am inceput sa plang. A doua zi a intrat pe mess si m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el, iar eu am zis da (chiar si dupa incidentul ala cu injuraturi). El mi-a spus ca el nu mai vrea. Am iesit de pe mess si n-am mai intrat pana cand a inceput scoala. Cand a inceput scoala, nu ne-am acordat atentie, ca si cum nimic nu s-a intamplat. Dupa 3 saptamani, eu am inceput sa ma uit la el in timpul orelor, iar mai mereu ni se intersectau privirile. Pana si in ora de fizica, cand am mers la laborator, statea in spatele meu, iar eu ma intorceam foarte discret la el, insa de fiecare data cand o faceam, el se uita la mine. De obicei cand ni se intersectau privirile, ne inroseam sau ne intorceam brusc capul. O bucata de timp nu am vorbit nici unul despre faza cu intersectatul privirilor, in schimb am pus pe o colega buna de-a mea, sa il intrebe daca ma mai place. A zis ca foarte putin. Dupa care i-am dat mesaj legat de intersectatul privirilor, insa mie mi-a zis ca nu ma mai place. Desi mereu ma baga in zapada si ne bulgarim si de obicei cade peste mine si se uita la mine in timpul orelor. Dupa ce mi-a zis ca nu ma mai place m-a intrebat daca m-am suparat. Eu am zis ca nu, pentru ca nu il mai plac. Ce sa mai cred? Ma place sau nu? P. S.: Dau FUNDA+VOT

Răspuns Câştigător
| butt3rfly16 a răspuns:

Povestea este destul de "complicata" si nici voi nu stiti cu exactitate ce vreti si ce simtiti.Dupa cate povestesti ca s-au intamplat un singur lucru reiese: ca el a incercat sa te faca sa simti ce a simtti si el dand dovada de lasitate. Putea foarte frumos sa te caute si sa vorbeasca cu tine deschis despre ce il macina si astfel ramaneati prieteni acum si lucrurile ar fi fost mult mai ok.El a ales varianta cu batjocora,cu injraturile, cu implicarea unui prieten si sincer in momentul in care un baiat ii face asa ceva unei fete nu e demn de ea. Ceea ce cred este ca el chiar nu mai tine la tine, iar toate faptele care tie iti lasa impresia ca ar fi contrariul sunt doar niste lucruri inocente care la varsta voastra sunt usor interpretabile.
Incearca sa iti pui ordine in ganduri si sa faci alegerea corecta:sa ramaneti prieteni si sa te bucuri de fiecare moment petrecut impreuna precum acelea in care va bateti cu zapada sau privirile care vi se intersecteaza in anumite clipe.Baftawinking

2 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Ce probleme aveti la 12 ani. vai de voi. ajungeti la 25 de ani si ne intrebati pe noi astia mai in varsta ce inseamna "copilarie" k voi n-o sa aveti habar.

| DNSK a răspuns:

Asculta melodia asta! poate-ti mai vine mintea la cap Leasa Dragos - Diferente