| Just4Joker075 a întrebat:

am o problema, ma simt singur, si imi caut o prietena, viitoare iubita, nu am pretentii cum sa arate sau ce face..., cum trebuie sa abordez fetele sau care fete ar trebui sa le abordez, eu vreau o relatie de lunga durata, ajutati-ma si pe mine cu pareri si sfaturi, m-am saturat sa stau singur

Răspuns Câştigător
| Aasdfghj a răspuns:

In primul rand trebuie sa nu fii disperat. Fetele fug imediat de baietii care sunt disperati sa aiba o relatie.
In al doilea rand, ce fata crezi ca vrea sa fie una oarecare? Am inteles ca nu ai pretentii. Dar o fata care vede mesajul tau iar tu spui ca nu ai pretentii, o sa se simta ca dracu. Practic tu o alegi pentru ca vrei sa stai cu cineva, nu ca ar avea ea ceva special si pentru ca ar fi frumoasa.
E bine sa vrei o relatie de durata, dar nu trebuie sa incepi relatia direct cu gandul asta. Sunt relatii care nu sunt facute sa dureze o viata.
Trebuie sa-ti scoti gandul asta din cap, sa cunosti fete, sa fii prietenos cu ele, nu disperat sa ai o relatie. Mai intai fiti prieteni apoi daca va intelegeti si o placi si ea te place, formati un cuplu.

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Incearca sa te plimbi o vreme in apropierea unor camine de fete daca exista asa ceva in localitatea ta.

| neutrino a răspuns:

Mergi si tu si stai la poarta unei fabrici de confectii, la ora inchiderii programului, si poate ca te va remarca careva.

| LoveSleep a răspuns:

Trebuie doar să ieși cât mai mult pe-afară cu prietenii. N-o s-o găsești stând acasă în fața monitorului.

| Just4Joker075 explică:

Nu prea stau in fata monitorului, am pribleme cu vederea si s-ar putea si dib cauza asta sa nu stea nimeni cu mine nici macar de vorba

| quiTs a răspuns:

Salut, pai in primul rand cred ca un " Buna " ar ajuta mult in a aborda o fata, in al doilea rand fi tu, nu incerca sa te dai ceea ce nu esti, in al treilea rand cauta o fata simpla si modesta nu te uita dupa fetele pline de ele, le poti avea dar mai tarziu vei regreta (timp pierdut degeaba).