| Aoroolfie a întrebat:

Buna, am o problema mai delicata daca pot spune asa.

Am fost operat de fimoza de aproape jumatate de an. Totul a fost bine
Dar eu am observat ca atunci cand o decalotez o decalotez greu adica nu va ganditi ca trag cu toata forta pur si simplu trebuie sa o trag de 2 ori ca sa fie pana jos (cand fac baie si penisul e ud se decaloteaza foarte usor)
Dar cand e decalotata jos pe canalul acela se vede ca si cum as avea multa piele dar nu e asa e doar groasa pielea ce as putea face?
Pur si simplu se vede ca e groasa si atunci cand e decalotata se vede a o adunatura de piele

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Din descrierea ta se poate trage concluzia ca acea piele groasa de care amintesti sa fie de fapt formatiune dermatica constituita din celule intarite existente in ''braul''/ inelul fibros situat in capatul extrem al preputiului. Singurul lucru pe care ai putea sa-l incerci, ar consta in exercitii de intindere cat se poate de ferme a deschiderii preputiului ori de cate ori ai timp. Fiindca exista posibilitatea reala de a reusi, daca iti vei intinde zilnic macar o data deschiderea preputiului, intr-un final acea portiune de piele ingrosata si intarita, se va subtia intr-o masura suficient de mare. Sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca fimoza inseamna ca aveai o infectie, atunci foarte bine ca ai avut o interventie. Dar daca nu, nu trebuia sa faci nimic, E normal. Himenul la femeie o face virgina, si faptul ca nu o poti decalota un penis, il face pe un baiat virgin. In timpul actului sexual, se decaloteaza singura, fara nici un eforthappy
Asta inseamna sa fii virgin ca baiat, si ca femeie, himenul intact happy