| doareustreet a întrebat:

sad am o problema mai exact imi place foarte mult de o fata dar acea fata este foarte populara si frumoasa (este si miss boboc)si nu cred ca sar uita la mine ps( suntem amandoi la liceu dar la profiluri diferite eu la etaju 1 ea la 2) de cateva zile a inceput sa coboare si sa petreaca timp pe la etaju 1 unde sunt eu imi place foarte mult de ea cum pot fi cu ea? stiind ca ii foarte populara si pe mine nu ma cunoaste nici 1 sfert din liceu?

6 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Tu crezi ca daca esti popular o sa iti sara in brate?
gaseste pe cineva sa iti faca cunostinta, daca nu te bagi tu in seama cu ea
nu incerca sa fii ce nu esti, daca nu te place asa cum esti nu e de tine

| neutrino a răspuns:

In cazul descris de tine, unde singur recunosti ca nu ai sanse, singura solutie onorabila este sa stai cuminte.

| Melcul a răspuns:

Apropiete mai mult de ea si vezi ce ii placa sa faca.Cum este baiatul ideeal pentru ea. dupa care te adaptezi cerintelor. Abia atunci vezi daca ai sanse la ea.

| MandrilaVasileRadu a răspuns:

Mda.Nu am inteles pana acum asta cu popularitatea.Ce inseamna mai exact sa fii popular?
Sa te maimutaresti pe holuri si in fata liceului?
Sa tipi sau sa razi mai tare decat ceilalti?
Sa ai aere, figuri si impresii?
Toate asta cu popularitatea ascunde anumite frustrari si arata ca persoanele respective au nevoie de atentie si ca sa o primeasca incearca sa devina populare.
Mie nu-mi plac deloc astfel de persoane.Cand ajungi sa ii cunosti ai sa vezi ca nu e nimic de capul lor.Fie ca vorbim de fete sau baieti.
Mai interesante sunt fetele ce au o atitudine mai retrasa si decenta.
Fiecare acum cu gusturile lor, dar din cate am observat persoanele care in scoala au fost populare nu prea au ajuns departe in viata.
Cand s-au izbit de adevarata realitate o lasa mai moale cu popularitatea.
Sigur vrei sa fii cu un ''miss boboc''?
Mama aia a iesit miss.Asa si? laughing
Nimic special, nimic interesant.

| Anastasia2p a răspuns:

Incearca sa te faci si tu mai popular,adica,vorbeste si imprietenestete cu mai multa lume,de preferat,toti cei care o cunosc pe fata aia. Daca ai reusit sa te imprietenesti cu ceilalti, poate reusesti si cu fata aceea. Dupa, flirteaza cu ea, si chiear daca nu stiu cum arati, incearca sa arati ca esti la fel (aproape) cu baietii la care se uita.
Fundita? happy

| Voidwithin a răspuns (pentru Anastasia2p):

Prea multa munca pentru o singura fata exista atatea fete in lume mult mai bune decat fata aia.