| BeresBeatrice a întrebat:

am o problema...nu stiu ce se intampla cu mine si ce sa fac in continuare?
Este vorba despre un baiat, il cunosc de 3 ani, el a fost primul meu amic (caci in urma divortului a parintilor mei m-am retras foarte mult, iar el a fost cel care m-a ajutat sa fiu eu din nou), problema e ca timp de 3 ani eu am mereu acelasi sentiment fata de el si anume:imi tremura picioarele, cand ma gandesc la el imi bate inima asa tare incat parca o aud(din cauza oricarui baiat am fluturi in stomac daca e dragut dar din partea lui n-am avut niciodata asta doar sentimentul asta ciudat), intr-o noapte gandindu-ma la el am simtit cum mi se taiase respiratia realmente, cand sunt cu el simt de parca as regasi din nou bucata aia din mine pe care am pierduta o data cu divortul parintilor, nimeni nu ma face sa ma simt asa.Mentionez ca el are o iubita de cateva zile...ma simt penibila pentru ca nu pot sa ma opresc din zambit cand ma priveste. Daca as fi fost baiat m-as fi apucat de baut dar asa... Ce sa fac? De ce simt asta?
Va rog ajutati-ma va dau si fundita si voturi numai va rog ajutati-ma...sad

Răspuns Câştigător
| edy132 a răspuns:

Ai putea sa-i marturisesti sentimentele tale. Ti s-a mai spus asta probabil, stiu. Observ ca esti foarte timida si iti este greu sa-i spui, te inteleg si eu am trecut prin asta. Dupa atata timp petrecut impreuna cu el se formea un sentiment de atasare. Probabil si el simte ceva pentru tine, catusi de putin si 1% este bine, de atat ai nevoie. Daca are o iubita de cateva zile, asta nu inseamna nimic fata de ce ai tu cu el. Nu ai curajul sa ii spui in fata asta e, poti sa-i scrii o scrisoare in care iti marturisesti sentimentele fata de el. Cel mai bine o scrisoare, pe mes sau un sms este penibil, lucrurile asta nu se pot spune la telefon, messenger. Din cate am citit mai sus esti o fata adorabila, parerea mea, ai un potential de a iubi enorm o persoana, probabil si el vede asta in tine, dar dupa atata timp daca nu ai spus nimic el s-a obisnuit cu acest lucru, dar nu ai de unde sa stii ce este in sufletul lui. Ai intrebat "de ce simt asta? " cumva se pare ca in toata generatia asta de drogati, nebuni, fete indiferente, nepasatoare si numai pe interes mai exista si persoane ca tine care pot iubi si inca mai au un suflet, sentimente, o inima. Iar una din aceste persoane esti tu.Asta a vazut acest baiat la tine si ti-a fost alaturi. A vazut ca poti sa iubesti cu toata fiinta ta, poti sa-i daruiesti inima ta.sufletul si care-l face sa simta acelasi lucru.

7 răspunsuri:
| TitiDrLove a răspuns:

Spune-i ca il iubesti! Cu siguranta asteapta sa stie asta, chiar daca il va deruta pe moment! O sa vezi ca o sa fiti impreunawinking Garantez

| edy132 a răspuns:

Daca nu vrea dragostea ta, nu o trai singura, o sa-ti fie greu, daruiesteo altcuiva : )

| foxeye a răspuns:

Doar doua cuvinte : il iubesti. Cel mai bine ar fi sa ii iti iei inima in dinti si sa ii spui ce simti, cine stie poate si el simte acelasi lucru pentru tine (:

| dindu a răspuns:

Este normal.te`ai atasat de el pentru ca cred ca ti-a fost alaturi si te-a facut sa uiti de suferinta iar tu ai inceput incetul sa-l iubesti.daca simti ca ai incredere in el.dupa ce se termina relatia cu acea fata. poti sa-i spui ce simti asa frumos pentru ca poate si el are aceleasi sentimente happy. bafta:*

| Block240 a răspuns:

Poti sa te apuci de baut si daca esti fatahappy

| BeresBeatrice explică:

Va multumesc foarte mult tuturor, am sa iau in considerare sfaturile voastre(mai putin a lui Block240 big grin,dar m-a facut sa rad nu m-am suparat), nu imi vine sa cred, cand in sfarsit am si eu parte de dragostea la care visam de mica...o traiesc singura...sau poate nu, cum ati spus si voi nu se stie ce sentiment zace la el in suflet happy

| Renata10 a răspuns:

Buna,scumpa meakiss Il cunosti de 3 ani? Si a fost o relatie intre voi sau ati fost doar amici? Hmm...Sentimentul asta "ciudat" pe care il descrii tu...Mi se pare mie sau e iubire?! Spui ca are prietena, nu? Cum te simti cand e cu ea si o saruta in fata ta? Sau atunci cand trece de mana cu prietena lui? Simti o oarecare indiferenta sau esti putin "nervoasa" pe ea? Gandeste-te la asta si raspunde-ti sincer.In functie de raspunsul pe care ti-l vei acorda, vei stii daca il iubesti sau daca este doar un amic pentru tine. Sper ca te-am ajutat?! Funda?
batting eyelashes