| MisterDariusBoy a întrebat:

am o problema :-s de ceva timp vreau sa-mi incep viata sexuala dar am o problema.imi este rusine deoarece sunt putin mai plinuta. credeti ca asta trebuie sa fie un motiv pentru care sa nu o mai faci?straight face plz ajutati-ma :*straight face

Răspuns Câştigător
| amoremioX a răspuns:

Niciodata sa nu-ti fie jena de faptul ca esti plinuta, din pacate multa lume asociaza adjectivul frumos cu cel de slab, dar nu intotdeauna este adevarat. Daca tu esti convinsa ca vrei sa fcai pasul asta fa-l fara sa te gandesti la fapptul ca esti plinuta sau nuesti cu el deci el tine la tine asa ca sa nu-ti formezi o obsesie din cauza asta care te va urmari in toate actiunile tale! aranjeaza-te si simte-te frumoasa pentru ca sunt convinsa ca esti superba! Nu lua in seama comentariile rautacioasa deoarece intotdeauna ele vor exista oricum ai arata. Faptul ca esti mai plinuta nu trebuie sa te complexeze in niciun fel, si eu am fost plinuta pentru ca de la nastere nu ma putut merge si din cauza vitaminelor si a altor prostii care mi s-au dat ma ingrasasem, dar mi-am dat seama la timp ca vreau sa ma schimb si am facut-o acum arat bine dar nu s-a schimbat nimic pentru mine deoarece intotdeauna ama vut incredere in propriile forte, s-a schimbat poate doar faptul ca sunt la 2 facultatii una in domeniul nutritiei si una in domeniul psihopedagogiei. asa ca multa bafta! si nu uita esti superba in primul rand pentru tine si apoi pentru altii si cum te vezi tu asa te vad ceilalti

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca ai un partener de care te leaga dragoste, respect, incredere, nu ar trebui ca asta sa fie un impediment. Totusi, o astfel de temere imi spune mie ca nu te simti pregatita: fie esti prea tanara si nu ai varsta si maturitatea necesare, fie relatia ta nu este cea mai buna si nu ai destula incredere in partener.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Daca nu esti prea mica, pune o lumanare undeva in colt si pui ceva neinflamabil langa ea, care sa estompeze si mami mult lumina, sau daca vrei poti s-o faci si pe intuneric! Plinutele au si ele farmecul lor, asta nu e un motiv serios sa nu o faci. dar ai grija si la igiena, prezervativ, lumanari parfumate, sampanie sau vin rosu. Ati facut macar Petting inainte? - ca sa nu te miri ca n-o sa fie cine stie ce, fata de ce te-ai fi asteptat.

Răspuns utilizator avertizat
| amoremioX a răspuns:

Daca vrei te pot ajuta,,, lasa-mi id tau cu nutritia. pup

| amoremioX a răspuns:

Trm msg privat

| ScandaL a răspuns:

Salut happy Nu il lua in seama pe adiadr.Mai bine mai plinuta decat sa te ia vantul pe afara.Deci nu conteaza cum arati conteaza ce ai in interior.Cine te place te place asa cum esti.Si cui nnu ii place sa taca si sa inghita :* Bafta

| ella_6981 a răspuns:

Daca prietenul te iubeste asa cum esti nu e nici o problema.la fel gandeam si eu dar nu ne'a afectat cu nimic faptul ca eu sunt mai plinuta, din contra.asa cum a spus si Tilica sunt multi baieti carora le plac mult fetele plinute.tot ce conteaza e sa va iubiti

| puisor25 a răspuns:

Draga daca observi an poza si eu sunt plinuta la fel gandeam ca tine daca ai un iubit sau prieten cu care ai sa o faci atunci nu-ti fii rusine daca el te acceapta asa atunci e tot ok

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, nu lua in seama raspunsurile rautacioase, spre exemplu mie imi plac fetele mai plinute ca am pe ce pune mina, nu sunt baieti care plac numai fete trase prin inel, o fata nu trebuie sa arate cit de cit siflida conteaza caracterul si inima, daca e sa te ascunzi toata viata ca esti plinuta unde ajungi? ai grija cu cine faci sex si, cum a zis si psiho, mare atentie la igiena

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing Ma amuza povestioara ta.

Eu am 1, 68 si 58 kg. Iubitului meu ii place ca sunt mai plinuta si imi zice mereu 'ursuletu meu' :X Ii place ca are de ce sa apuce laughinglove struck Adora burticuta mea( sa nu va imaginati ca e huge, unele fete zic ca n-am, dar el vede o burticutahee hee ma trage toata ziua de burticuta ), adora tot la mine se vede dupa cum ma priveste.

Nu cred ca trebuie sa te simti complexata. Daca tu dai impresia ca te simti bine in pielea ta, le vei creea si celorlalti acceasi parere.

Culmea iubitul meu nu e un burtos e chiar slab laughing Diferente mari intre noi nu sunt. Asta e binehee hee

take care
micutzica

| Alina_6653 a răspuns:

Cel mai mult conteaza sa va iubiti si sa va acceptati voi asa cum sunteti.Nu conteaza ca esti mai plinuta si nu lasa asta sa fie un impediment in viata ta sexuala.simte-te bine si nu te gandii la prostiile astea.ai grija!