| maryamarya99 a întrebat:

Am 15ani si vreau sa imi incep viata sexuala? Ce credeti? E ok?

19 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

O graba inutila, tot ti-o vei incepe la un moment dat!
De ce n-ai face-o la momentul potrivit, respectiv dupa 17 ani jumatate?

| mona a răspuns:

Este prea devreme...

| lexzor a răspuns:

Este devreme la 15 ani. Toata lumea iti va spune de la 18 ani in sus, dar cel mai bine mi se pare la 16 ani. Oricum sfaturile noastre nu conteaza si vei cadea prada tentatiei.

| mimiwewem a răspuns:

Așteaptă să mai crești puțin. Corpul nu îți este complet dezvoltat.

| RAY a răspuns:

E viata ta faci ce vrei cu ea, niciodata n-am inteles de ce femeile sunt mereu pata societati noastre misogine de parca daca ai fi baiat nu ar fi la fel /daca tu asta simti si vrei poti face sex dar ai mare grija cu cine o faci, protectie mereu cu perzsevativ si vezi cu cine faci sex /dupa parerea mea eu nu as face sex de la 15 ani pentru ca nici macar nu esti constienta de propia existenta deci sexu e cam prea matur pentru tine parerea mea da faci ce vrei tu, sfatul meu termina o scoala, fa-ti o meserie si lasa sexu pe viitor

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

TREBUIE să mai AŞTEPŢI vreo 3 ani!

Dacă îţi începi acum viaţa sexuală, evident că RISCURILE sunt mult mai MARI!

Principala cauză a CANCERULUI de col uterin este "debutul precoce al vieții sexuale" - vezi detalii la linkul :
http://ro.wikipedia.org/wiki/Cancer_de_col_uterin

http://www.sfatulmedicului.ro/......evreme_750

http://www.csid.ro/health/cancerul-de-col-uterin-2780272/

http://www.ginecologie.ro/......fault.aspx

Viaţa sexuală TREBUIE începută DUPĂ 18 anişori!

Vezi alte detalii la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Toate cele bune.

| neutrino a răspuns:

Daca visul tau maret este acesta, de a deveni femeie la 15 ani, atunci nimeni nu te poate opri. Esti pregatita pentru atunci cand vei avea si "ghinion"?

| Oana92 a răspuns:

Nu, nu e!

| Dariusuu a răspuns:

Dacă vrei să-ţi distrugi copilăria n-ai decât.

| Seepty a răspuns:

Nu e bine fata mea, eu zic sa mai astepti pentru ca ai timp in viata si pentru asta. Acum cel mai important este sa te gandesti la viitorul tau si ce vei ajunge nu la sex.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da-i tare. Pana la 35 de ani o sa treaca penisuri prin tine ca metrouri pe sub pamant.

| stark47 a răspuns:

Eu spun sa nu te grabesti.presupun (din moment ce sunt barbat) ca virginitatea e ca un vin care cu cat e mai vechi cu atat mai bun.la 15 ani nu cred ca esti prea pregatita.+ nu lua decizia, momentu vine de la sine fara presiuni si constrangeri

Răspuns utilizator avertizat
| baTTLe4uTr a răspuns:

" Am 15ani si vreau sa imi incep viata sexuala? "
Nici tie nu-ti vine sa crezi, a?
Da-o acum! La 40 de ani nu ti-o mai ia nimeni...

| OrbiThard a răspuns:

DAA! foarte ok sa ai probleme de la varsta asta NU? Mai bine mai asteapta 2 ani, ca nu mori fara sex. Daca vrei sa faci cancer de col uterin fa-o si de acu.
Eu iti recomand sa iti vezi de scoala si de altele. :*