| elena15_2531 a întrebat:

am o problema si nu stiu ce sa fac. mie imi place de un baiat, problema e ca si prietenei mele ii place de el.pana aici e bine, pentru ca noi doua am hotarat sa nu ne suparam daca una din noi va sta cu el. dar, eu cred ca o va alege pe ea.de ce? pentru ca in primul` rand e mai dezvoltata ca mine, nu e timida, si in plus o lasa mult mai mult afara.pe mine ma lasa pana la 9. ea, in seara asta e singura acasa, si va sta afara cat vrea.va dati seama ca are toate motivele s'o aleaga pe ea. ce ma fac?sigh il plac ft mult.si ieri, de exemplu, eram intr-un loc de joaca, in leagan.am intors capul si am vazut ca se uita, si cand m`am uitat eu el a intors capul.il vad uitandu-se la mine, si cand ma uit eu mereu intoarce capul. dar il vad si uitandu-se la prietena mea.cu niste ochii gen " day dreamingbatting eyelashes "
ce sa fac? si cum as putea afla daca ma place pe mine sau pe prietena mea fara sa stie ca eu il plac? tin sa spun ca sunt cam timida. :-

5 răspunsuri:
| Zady a răspuns:

Are toate sansele sa o aleaga pe ea daca nu faci o miscare.mergi la el si vorbeste cu el.intreaba-l daca te place. spune-i ca tu il placi. ce ai avea de pierdut? lasa-l sa stie ca il placi si lasa-l pe el sa faca prima miscare. daca nu face asta atunci fa tu primul pas.bafta

| anaid a răspuns:

Gabriela raspunsul tau este de mii si mii de ori inteligent happy
elena 15 de unde sa incep. a gata stiu! e vara fetele ies imbracate sumar.baietilor le place se uita dupa ele.nu te increde prea mult in cuvintele lui pentru ca nu poti fi sigura ca vorbeste serios happy azi o vrea pe ea.maine pe tine si peste o saptamana pe niciuna dar chiar daca niciuna din voi nu recunoaste cea care il pierde in favoarea celeilalte se va suparahappy iar prietenia voastra se va rupe happy intrebarea este...merita?
nu merita draga mea nici el nici altul esti tanara chiar foarte tanara si baieti sunt chiar mai multi decat ne trebuiehappy
ai de unde alegeoh go on
astazi il vrei pe el maine pe altul asa ca nu strica prietenia asta pentru maxim cateva luni cu un baiathappy sau poate mai putin decat iti imaginezi.

| Ambassaderåd a răspuns:

UN cuvant despre baiat : CURVAR! ai place viata ca si prietenei tale happy. Acuma vine vorba "cum poti spune ca e curvar daca se uita.si etc etc..." Majoritatea baietilor cand au dat de fire de par la "hmmmm" vor si ei "sa simta ceva" Sper ca ma intelegi. Tu esti Ok. Te-nteleg dupa cum ai spus ca prietena ta e dezvoltata si nu e timida ca tine... dar te intrebi oare de ce o place baiatul ala? poate fi :ca nu e timida, sau ca e dotata cu airbag-uri sau mai stiu eu cehee hee. Chestia este ca sunt baieti cu tiruuu in lumeee si nu are rost sa ati amarestiinima pentru un borfash ce va vrea pe amandoua dar nici el nu stie ce vrea de la viata. Tu ramai fata cuminte ca ai mai multe de castigat plus reespect!

| qwerty21 a răspuns:

Am eu un plan rolling on the floor)
te agandesti bine la ce iti spun eu...
intai ar trebui sa te duci la el si sa il inviti diseara intr-un loc(deci il inviti acum, pentru diseara, intr-un parc, intr-un loc... DAR am zis sa ii zici devreme, pentru ca sa stie ca diseara are de mers acolo, si probabil o va refuza pe pretena ta, pentru ca deja a zis ca se intalneste cu tine)
asa...vii si tu in casa. esti obosita, te duci la culcare...
da iesi pe geam pe undeva, si nu uita, trebuie sa ai mult mult tupeu, si sa ii spui ca iti place mult de el, si daca vrea sa fie cu tine! asta trebuie sa facihappy
nu suna bine, insa, altceva ce poti face?
poti sa stai si sa te rogi la Dumnezeu... da in locu tau intai m-as ruga, si dupa aia as incepe actiuneahappy

| qwerty21 a răspuns:

Cati ani ai?