| Alexxandra97 a întrebat:

Sunt in clasa a 7-a.Am un coleg in clasa pe care il plac mult.Si nu stiu daca si el ma place!
El in ore se uita la mine si daca ma intorc la el imi zambeste.In pauza ne batem cu buretii si scriem pe tabla unul de celalalt.Vineri la ora de franceza am vorbit cu el prin biletele si l-am intrebat de cine ii place si el mi-a zis ca de colega mea tabita si de inca o fata.
Miercuri s-a mutat o prietena de-a mea la scoala unde invat eu si e in clasa cu mine.Colegul meu mi-a zis ca o place si m-a pus sa o intreb daca vrea sa fie cu el.Insa ea nu vrea. Mie chiar imi place de el si mi-as dori sa fiu cu el.Pana acum prietena mea a mai fost cu un baiat pe care l-am placut foarte foarte mult. Dar acum nulmai plac asa mult.Acum imi place de Mihai[colegul meu]...Alt coleg i-a zis prietenei mele ca mihai "a pus de la inceput tinta pe mine"...
1)Oare ma place?
2)Ce a vrut sa spuna colegul meu cu "a pus tinta pe mine"?
3)Am vreo sansa sa fiu cu Mihai?
4)Ce parere aveti?['fara jigniri]

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Buna!

1. Eu cred ca te place dar numai ca intre colegi si prieteni eventual, ca pe o iubita.

2. Adica te urmareste si vrea sa-ti observe comportamentul ca sa se hotarasca daca ar vrea sau nu sa fie cu tine.

3.Cred ca ai sanse sa fii cu el numai daca ii arati ca va potriviti nu numai ca prieteni ci mai mult decat atat. Compora-te frumos cu el si incearca sa discutati cat mai mult si poate asa o sa-si dea seama ca il placi.

4. Parerea mea este ca daca nu lupti pentru iubirea adevarata nu ai sa o obtii asa ca...lupta!

Bafta!

O seara frumoasa! :*
2.

3 răspunsuri:
| AlexTheSpecialOne a răspuns:

Da ai sanse dar trebuie sai spui ce simti

| Biankka a răspuns:

1)DA!happy
2)A vrut sa spuna ca de la inceput te placea pe tine, dar atunci cand l-ai intrebat normal ca nu putea spunewinking
3)NORMAL!:*
4)Cred ca ati fi un cuplu perfect! Nu va cunosc, dar sigur ati fi un cuplu exceptional! Tu pari o fata de treaba, iar el...un tip cu care te potrivestiwinking! Mult succes!
Traiasca iubirea!laughing)
P.S.:Ai incredere in tine si fi tare!

| Bombonikk19 a răspuns:

1 da 2.adica vrea sa fii cu el 3 da 4.intreaba'l...parere bunalaughing