| Andrutza14 a întrebat:

Buna am o problema sunt cu pietenul meu de 1 an de zile impreuna. El este mai mare ca mine cu 3 ani. De un timp imi tot propune sa facem dragoste, Dar eu il tot refuz pentru ca nu vreau sa imi pierd inca virginitatea. El imi propune sa facem sex anal, dar vreau sa stiu la ce sa ma astept. Va rog frumos, fetele care au mai facut acest lucru sa imi spuna si mie la ce sa ma astept.

16 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Prin sex anal iti pierzi oricum virginitatea, ca doar ai contact sexual. In mod normal, ar trebui sa va incepeti relatia fizica cu sex normal, cand esti tu 100% pregatita si absolut sigura ca vrei fara nici un dubiu si nici o rezerva. Dupa cativa ani de relatie normala, puteti trece si la perversiuni sexuale de tip sex anal daca va doriti amandoi. Dar nu exista nici un motiv sa incepeti cu sex anal, mai ales daca tu ai un dubiu cat de mic ca esti pregatita si ca acesta este omul cu care vrei sa-ti incepi viata sexuala (sa fii si majora, desigur). Daca nu este in stare sa te astepte pana esti absolut sigura si pregatita, atunci nu te merita si ai face bine sa scapi de el. Nu orice femeie se simte pregatita de sex la 18 ani, e datoria barbatului de langa tine sa te astepte cat timp ai nevoie.

greece12
| greece12 a răspuns:

In dictionar, termenul ‚virgin(a) este explicat foarte clar:
1. Care nu a avut niciodata relatii sexuale; cast.
2. (Fig.) Candid, inocent, nevinovat. 3. (Despre locuri) necunoscut de oameni; nelucrat, necultivat; neexplorat...
In ciuda definitiei, castitatea ramane de multe ori strict o chestiune de himen. Daca o femeie practica sex oral sau anal, trece partial prin experienta fizica a cuplului, dar are himenul intact, ea continua sa isi inchipuie ca este virgina!
Dar nu mai este.
In concluzie,hotaraste-te daca vrei sau nu sa-ti incepi viata sexuala,pentru ca practicand orice forma de sex, incetezi sa te mai numesti virgina.
Pe urma ne spui ce vrea el, ii refuzi sexul obisnuit, dar nu ne spui ce vrei tu, nu-i refuzi categoric propunerea pentru sex anal....nu-mi vine sa cred cat de naiva poti fi.
Tu nu realizezi cat demult te injoseste cu propunerea asta,si ma gandesc ca nu ti se pare un sacrificiu prea mare sa accepti!
Exista baieti frumosi,cu suflete enorme,care asteapta rabdatori ca fata iubita sa hotarasca libera ce va face cu trupul ei,baieti grozavi care pregatesc cu grija si emotie cadrul in care fata lor draga li se va oferi pentru prima oara,temandu-se ca nu vor fi indeajuns de tandri si sensibili incat sa n-o raneasca cu ceva,iar tu esti gata sa accepti o forma de sex barbara si degradanta!
Mi-a placut un film vazut de curand in care sotul indrazneste sa propuna sotiei urmatorul pas:sexul anal.
Iar sotia,isteata,accepta,cere doar ragazul sa mearga sa cumpere un vibrator pe care sa-l foloseasca pentru sot...
Fie barbati,fie femei,sexul anal e acelasi,intreaba-ti iubitul daca de dragul tau ar accepta o partida de sex anal aplicata lui si vei vedea ce furie oarba ii vei provoca!
Tu nu numai ca nu te infurii,dar in sinea ta deja ai acceptat sa-i faci acest "mic" favor!
Draga mea, nu sari etape, nu incepe cu sfarsitul si nu te lasa dusa de nas.
Niciodata.
Si-o sa fii intotdeauna tu, cea care rade la urma, nu ceilalti.
Mai gandeste-te.

| mona a răspuns:

Nu o face numai de dragul lui, daca nu te simti pregatita lasa-l sa te astepte pana cand vei fi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiecare isi incepe viata sexuala atunci cand considera ca este pregatit. Daca te iubeste cu adevarat, va intelege si te va astepta.In ce priveste sexul anal, mai bine renunta.Mult noroc.

| e1xtz a răspuns:

Dupa poza pare sa aiba mai mult de 14 ani..si eu daca as fi in locul pustiului as incerca sa te conving.dar luat pe de-a intregul nu prea ii pasa de tine si nu prea merita sa ai o relatie cu el, asta oricum depinde de tine. eventual scoate poza de la avatar, exista posibilitatea sa vada cartierul, atul, vecinii ca iubitu vrea sa ti-o puna la fundulet. poate chiar eu as putea sa iti fiu vecin..succes

| Raiiiisa a răspuns:

Daca nu vrei sa-ti pierzi virginatatea atunci nu ar trebui sa vrei nici prieten.Nu stii ca la un moment dat cu toti se ajung tot acolo?

| Geniuss a răspuns:

Lol zii la iubi tau sa se arunce de pe cea mai inalta cladire pshihopatul daca chiar te iubeste te va mai astepta inca 3 eu cu iubita mea avem 2 ani impreuna si sa zic abia acu o luna am facut-o laughing disperatul sad

Răspuns utilizator avertizat
| AllePuffu a răspuns:

Dupa parerea mea, eu zic sa mai astepti. Poti face pasul asta cand te simti destul de pregatita pentru asta, iar din punctul asta de vedere poti incepe cu sex normal. Iar iubitul tau daca chiar te iubeste, va mai astepta.

| ChocolateFantasy a răspuns:

In primul rand, daca ai doar 14 ani, asa cum scrie la numele tau, iti zic CLAR sa astepti! Doamne Dumnezeule, ai doar 14 ani! La 14 ani nici nu avusesem primul sarut!straight face
In cazul in care, insa nu ai 14 ani, sexul anal pentru unii e ceva mai excitant, pentru altii(altele) e durerea de pe Pamant.Depinde corpul fiecaruia/fiecareia.Si oricum, NICIODATA sa nu faci ceva doar pentru ca vrea el ceva, iar tu nu vrei.Mai ales in materie de sex(si nu numai). Concluzia este, in legatura cu sexul ala ca, te poti astepta ori la o durere maxima, ori la o excitare infernala, ca sa zic asalaughing)))))Depinde de om.

| Eusebiu_Victor_1987 a răspuns:

Hai sa iti spun o povestioara, care sper sa te ajute in luarea unei deciziihappy. Eu, cand am avut prima noapte de dragoste se intampla cu o fata care si ea la randul ei a fost virgina, am facut sex dupa 2luni de la inceperea relatiei(a durat 5l relatia) happy. A2a iubire, am facut dragoste cu ea dupa 8luni(am stat 9luni impr). Cu fosta prietena, am facut-o dupa 4luni(am stat 4ani impreuna). Ideea e urmatoarea : NICIODATA nu am "fortat-o", nu le-am propus niciuneia "sex", am lasat sa vina totul de la sine. Tin sa mentionez ca toate erau virginewinking, asa ca ai grija de tine, fiindca pentru o relatie de lunga durata e ft important sa fii foarte sigur pe ce oferi in relatie si ce primesti. O zi buna!

| bobolino a răspuns:

Esti buna rau! Eu zic sa acceptii! Nu se intampla nimic!

| 221996 a răspuns:

Eu zic sa mai astepti.Nu simte ceva pentru tine daca gandeste asa.Nu vrea decat sa se culce cu tine.Acest pas vine de la sine se intimpla fara sa va dati seama nu se cere acest lucru..pentru mine e ceva urit ca baiatul sai ceara fetei sa faca dragoste cu el iti dai seama ce scopuri are de fapt...gintestete bine ceea ce faci..ca sa nu-ti para rau mai tirziu. sper ca te-am ajutat. Te pup

| Andrutza14 explică:

Eu il iubesc foarte mult. El m-a ajutat la o problema de-a mea mai mult ca parintii mei care nici nu au vrut sa auda de mine in acle momente dramatice. Eu sunt pregatita dar vreau doar niste sfaturi.

| e1xtz a răspuns (pentru Andrutza14):

Pai in cazul acesta se pare ca esti sigura pe tine..si sfaturile noastre nu ar trebui sa aiba prea multa importanta pentru tine..si am vzut ca sunteti impreuna de un. spun ca e un timp suficient sa ai incredere in cineva, depinde de cat de sigura si matura esti tu in gandire, e si dorinta ta sa faci alti pasi cu el, si nu te lasi doar influentata impotriva vointei talehappy

| jeann a răspuns (pentru Andrutza14):

In primul rand trebuie sa te "curati" pe dinauntru daca nu vrei sa ai surprize neplacute. Cea mai buna metoda e clisma.

Cum poti face clisma:
Clisma o faci la cateva ore dupa ce ai mancat ultima data.
Cea mai simpla metoda e sa desurubezi para de la dus. Deschizi robinetul la volum mic-mediu iar apa trebuie sa fie calduta. Apoi cu furtunul de la dus iti introduci apa in anus pana te simti plina. Pe urma te asezi pe WC si elimini.
Iei iar furtunul de la dus si iti introduci apa in anus pana te simti plina si iar te asezi pe WC sa elimini.
Repeti operatiunea de 4-5 ori pana apa pe care o elimini e perfect curata.
Anusul nu se lubrifiaza natural precum vaginul asa ca e obligatoriu sa folosesti mult lubrifiant. Gasesti la farmacie.

Iar cu penetrarea trebuie sa o iei treptat. Mai intai cu un deget, pe urma cu doua degete si la urma penisul. Altfel o sa mori de durere.